Herstart Serie A blijft onzeker
ROME (ANP) - De voortzetting van de Italiaanse voetbalcompetitie blijft hoogst onzeker. De Italiaanse voetbalbond FIGC maakte bekend dat de voetbalpauze vanwege de coronacrisis nog zeker tot 14 juni duurt. De clubs uit de Serie A hadden eerder bij de Italiaanse regering voorgesteld het seizoen op 13 juni te hervatten. Maar de onderhandelingen over onder meer de te hanteren gezondheidsregels bij groepstrainingen vorderen niet.
"In de hoop op meer en positieve beslissingen van de autoriteiten" heeft de FIGC de competitiestop verlengd, luidde het in een verklaring. Er moeten nog twaalf speeldagen worden afgewerkt. De competitie werd op 9 maart stilgelegd waarna het land in een lockdown ging die deze weken pas enigszins wordt versoepeld.
De voetbalclubs zijn weer begonnen met individuele trainingen en hadden gehoopt deze week in groepen te kunnen trainen. Maar sportminister Vincenzo Spadafora hield dat op advies van wetenschappers tegen. In Duitsland werd afgelopen weekend wel weer voor het eerst gevoetbald. Ook Engeland en Spanje lijken op weg naar een herstart van het seizoen.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
23 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 dag geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 dag geleden