Herstart Serie A blijft onzeker
ROME (ANP) - De voortzetting van de Italiaanse voetbalcompetitie blijft hoogst onzeker. De Italiaanse voetbalbond FIGC maakte bekend dat de voetbalpauze vanwege de coronacrisis nog zeker tot 14 juni duurt. De clubs uit de Serie A hadden eerder bij de Italiaanse regering voorgesteld het seizoen op 13 juni te hervatten. Maar de onderhandelingen over onder meer de te hanteren gezondheidsregels bij groepstrainingen vorderen niet.
"In de hoop op meer en positieve beslissingen van de autoriteiten" heeft de FIGC de competitiestop verlengd, luidde het in een verklaring. Er moeten nog twaalf speeldagen worden afgewerkt. De competitie werd op 9 maart stilgelegd waarna het land in een lockdown ging die deze weken pas enigszins wordt versoepeld.
De voetbalclubs zijn weer begonnen met individuele trainingen en hadden gehoopt deze week in groepen te kunnen trainen. Maar sportminister Vincenzo Spadafora hield dat op advies van wetenschappers tegen. In Duitsland werd afgelopen weekend wel weer voor het eerst gevoetbald. Ook Engeland en Spanje lijken op weg naar een herstart van het seizoen.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
16 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
16 uur geleden