Hersendode 12-jarige Archie van beademing gehaald en overleden
LONDEN (ANP) - De behandeling van het hersendode Britse kind Archie Battersbee is zaterdag definitief stopgezet. De jongen overleed kort daarna, meldden Britse media. De 12-jarige Archie werd rond 11.00 uur (Nederlandse tijd) van de beademing gehaald en zou twee uur later officieel dood verklaard zijn.
Nadat zijn ouders de afgelopen dagen meerdere rechtszaken verloren om zijn leven te rekken, gaven zij vrijdag de strijd op. Archie ligt al sinds april in coma en volgens het ziekenhuis waren zijn vooruitzichten "nihil". Zijn moeder zei dat haar kind zwaargewond raakte omdat hij meedeed aan een onlinechallenge, waarbij deelnemers opzettelijk bewusteloos proberen te raken. De jongen is niet meer bij kennis geweest. Hij werd met moeite kunstmatig in leven gehouden door allerlei medische ingrepen en medicamenten.
Archie zou volgens de medici "een verwoestende schade" aan zijn hersenen hebben opgelopen en hoe dan ook nooit meer kunnen herstellen. Zijn moeder Hollie Dance zei na zijn overlijden voor het ziekenhuis waar Archie werd verpleegd, dat haar kind "tot het uiterste heeft gevochten" en dat ze trots is zijn moeder te zijn. Het al dan niet beëindigen van de behandeling die het kind kunstmatig in leven hield, was maandenlang een verhit discussiepunt in Britse rechtszalen en media.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een voormalige rebellenleider van de Centraal-Afrikaanse Republiek veroordeeld voor marteling en onrechtmatige gevangenneming. Mahamat Saïd Abdel Kani, kortweg Saïd, werd schuldig bevonden op vier van de zeven behandelde gevallen. Een straf wordt later bekendgemaakt.
27 minuten geledenDES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
15 uur geleden