Hersendode 12-jarige Archie van beademing gehaald en overleden
LONDEN (ANP) - De behandeling van het hersendode Britse kind Archie Battersbee is zaterdag definitief stopgezet. De jongen overleed kort daarna, meldden Britse media. De 12-jarige Archie werd rond 11.00 uur (Nederlandse tijd) van de beademing gehaald en zou twee uur later officieel dood verklaard zijn.
Nadat zijn ouders de afgelopen dagen meerdere rechtszaken verloren om zijn leven te rekken, gaven zij vrijdag de strijd op. Archie ligt al sinds april in coma en volgens het ziekenhuis waren zijn vooruitzichten "nihil". Zijn moeder zei dat haar kind zwaargewond raakte omdat hij meedeed aan een onlinechallenge, waarbij deelnemers opzettelijk bewusteloos proberen te raken. De jongen is niet meer bij kennis geweest. Hij werd met moeite kunstmatig in leven gehouden door allerlei medische ingrepen en medicamenten.
Archie zou volgens de medici "een verwoestende schade" aan zijn hersenen hebben opgelopen en hoe dan ook nooit meer kunnen herstellen. Zijn moeder Hollie Dance zei na zijn overlijden voor het ziekenhuis waar Archie werd verpleegd, dat haar kind "tot het uiterste heeft gevochten" en dat ze trots is zijn moeder te zijn. Het al dan niet beëindigen van de behandeling die het kind kunstmatig in leven hield, was maandenlang een verhit discussiepunt in Britse rechtszalen en media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.
9 uur geleden