Heropeningsrally houdt aan op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag opnieuw in het groen begonnen. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. De hoop dat het dieptepunt van de coronacrisis achter de rug is en de economie weer opkrabbelt door de versoepeling van de coronamaatregelen, bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Daarnaast wordt verwacht dat de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag met meer stimuleringsmaatregelen zal komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent hoger op 553,15 punten. De hoofdindex bereikte daarmee de hoogste tussentijdse stand sinds 5 maart. De MidKap steeg 1,9 procent tot 759,40 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 1,6 procent.
Koploper in de AEX was chiptoeleverancier ASMI met een winst van meer dan 4 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een verlies van 0,7 procent.
Signify
Verlichtingsbedrijf Signify dikte ruim 3 procent aan in de MidKap dankzij een adviesverhoging door Société Générale. Bij de kleinere bedrijven won Avantium 4 procent. Het speciaalchemiebedrijf heeft een opdracht gekregen van de King Abdullah University of Science and Technology. De deal heeft een waarde van meer dan 3 miljoen euro.
TUI klom 6,5 procent in Frankfurt. De Duitse reisorganisatie en vliegtuigbouwer Boeing hebben een uitgebreid pakket maatregelen afgesproken om de gevolgen van het aan de grond zetten van probleemtoestel 737 MAX te compenseren. TUI krijgt een vergoeding die een aanzienlijk deel van de schade dekt en kredieten voor toekomstige bestellingen.
Lufthansa
Lufthansa daalde een fractie. De Duitse luchtvaartmaatschappij wil de kosten aanzienlijk gaan verlagen na een miljardenverlies in het eerste kwartaal. In Parijs won LVMH 0,5 procent. Volgens mediaberichten ziet het Franse luxegoederenconcern mogelijk af van de miljardenovername van de Amerikaanse juwelenverkoper Tiffany & Co vanwege de coronacrisis.
De euro was 1,1225 dollar waard, tegen 1,1177 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 37,74 dollar. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs en kostte voor het eerst in bijna drie maanden meer dan 40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
5 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
19 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
22 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 dag geleden