Heropening na corona zorgt mogelijk voor tegenwind voor Ahold
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize profiteerde volop van de coronacrisis. Niet alleen gaven consumenten meer uit in de supermarkten van het concern, maar ook onlineshoppen nam een vlucht. Daar profiteerde Ahold Delhaize van met webwinkel bol.com. Nu de horeca en andere winkels weer open zijn, is de verwachting dat Ahold Delhaize wat tegenwind ondervindt. Ook speelt de toegenomen inflatie een rol. Daardoor worden consumenten mogelijk wat voorzichtiger met hun geld.
Beleggers rekenen vooral op wat mindere resultaten in Europa, waar door de gestegen kosten voor onder meer arbeid en energie de winstmarges onder druk komen te staan. Ook eten en drinken mensen weer vaker buiten de deur waardoor de omzet van het supermarktconcern onder druk staat. Het maakt het voor ketens als Albert Heijn ook moeilijker om de gestegen kosten door te berekenen aan klanten, denken analisten.
In de Verenigde Staten gaat het naar verwachting beter. Die voor Ahold Delhaize grotere markt bleef naar verwachting sterk aantrekken.
Meer uit Financieel
STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
26 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
5 uur geleden