
Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven
MADRID (ANP) - Voetbalster Jenni Hermoso heeft in haar getuigenis bij het Spaanse hooggerechtshof benadrukt dat ze nooit heeft ingestemd met de kus op haar mond van toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales. Hij kuste haar tijdens de prijsuitreiking na de door Spanje gewonnen finale van het WK voetbal in 2023, voor het oog van miljoenen televisiekijkers.
"Hij greep me bij mijn oren en kuste me op de mond. Ik voelde me niet gerespecteerd. Het moment verpestte een van de mooiste dagen in mijn leven", zei de 34-jarige spits tijdens een twee uur durende ondervraging in Madrid. Deze was op de eerste dag van het proces over de veelbesproken kus, dat minstens negen dagen duurt.
"Ik besefte dat ik werd gekust door mijn baas en dat is niet normaal. Dat zou in geen enkele werkomgeving mogen gebeuren", zei Hermoso verder. Ze gaf ook aan dat ze vrijwel meteen na de kus werd gevraagd om in te stemmen met een verklaring om het incident te bagatelliseren.
Hermoso: helemaal niet kunnen genieten
In het vliegtuig naar Spanje zou Rubiales haar ook nog hebben gevraagd om samen een video te maken. Op dat moment was er al wereldwijde verontwaardiging over de kus en werd Rubiales beschuldigd van aanranding. "Ik heb nee gezegd, want ik was niet de oorzaak van de ophef. Het hele gebeuren betekende dat ik helemaal niet heb kunnen genieten van de wereldtitel toen ik terugkwam in Madrid."
Rubiales werd ruim een jaar geleden aangeklaagd en het Spaanse Openbaar Ministerie eiste in maart een celstraf van tweeënhalf jaar voor aanranding en een poging om Hermoso ertoe te dwingen te verklaren dat er sprake was van wederzijdse instemming. Rubiales en enkele medeverdachten, onder wie oud-bondscoach Jorge Vilda, zullen vanaf 12 februari voor de rechter verschijnen. Rubiales ontkent de aantijgingen en noemde het eerder een "onschuldige kus tussen vrienden".
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
11 minuten geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
17 minuten geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
1 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
1 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
3 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje begint weer met Thom van Bergen in de spits aan de kwartfinale tegen Portugal op het EK. De aanvaller van FC Groningen krijgt net als tijdens het vorige duel met Oekraïne de voorkeur boven Noah Ohio.
4 uur geleden