Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven
MADRID (ANP) - Voetbalster Jenni Hermoso heeft in haar getuigenis bij het Spaanse hooggerechtshof benadrukt dat ze nooit heeft ingestemd met de kus op haar mond van toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales. Hij kuste haar tijdens de prijsuitreiking na de door Spanje gewonnen finale van het WK voetbal in 2023, voor het oog van miljoenen televisiekijkers.
"Hij greep me bij mijn oren en kuste me op de mond. Ik voelde me niet gerespecteerd. Het moment verpestte een van de mooiste dagen in mijn leven", zei de 34-jarige spits tijdens een twee uur durende ondervraging in Madrid. Deze was op de eerste dag van het proces over de veelbesproken kus, dat minstens negen dagen duurt.
"Ik besefte dat ik werd gekust door mijn baas en dat is niet normaal. Dat zou in geen enkele werkomgeving mogen gebeuren", zei Hermoso verder. Ze gaf ook aan dat ze vrijwel meteen na de kus werd gevraagd om in te stemmen met een verklaring om het incident te bagatelliseren.
Hermoso: helemaal niet kunnen genieten
In het vliegtuig naar Spanje zou Rubiales haar ook nog hebben gevraagd om samen een video te maken. Op dat moment was er al wereldwijde verontwaardiging over de kus en werd Rubiales beschuldigd van aanranding. "Ik heb nee gezegd, want ik was niet de oorzaak van de ophef. Het hele gebeuren betekende dat ik helemaal niet heb kunnen genieten van de wereldtitel toen ik terugkwam in Madrid."
Rubiales werd ruim een jaar geleden aangeklaagd en het Spaanse Openbaar Ministerie eiste in maart een celstraf van tweeënhalf jaar voor aanranding en een poging om Hermoso ertoe te dwingen te verklaren dat er sprake was van wederzijdse instemming. Rubiales en enkele medeverdachten, onder wie oud-bondscoach Jorge Vilda, zullen vanaf 12 februari voor de rechter verschijnen. Rubiales ontkent de aantijgingen en noemde het eerder een "onschuldige kus tussen vrienden".
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
6 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
26 minuten geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
2 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
15 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
22 uur geleden