Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven

Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven

MADRID (ANP) - Voetbalster Jenni Hermoso heeft in haar getuigenis bij het Spaanse hooggerechtshof benadrukt dat ze nooit heeft ingestemd met de kus op haar mond van toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales. Hij kuste haar tijdens de prijsuitreiking na de door Spanje gewonnen finale van het WK voetbal in 2023, voor het oog van miljoenen televisiekijkers.

"Hij greep me bij mijn oren en kuste me op de mond. Ik voelde me niet gerespecteerd. Het moment verpestte een van de mooiste dagen in mijn leven", zei de 34-jarige spits tijdens een twee uur durende ondervraging in Madrid. Deze was op de eerste dag van het proces over de veelbesproken kus, dat minstens negen dagen duurt.

"Ik besefte dat ik werd gekust door mijn baas en dat is niet normaal. Dat zou in geen enkele werkomgeving mogen gebeuren", zei Hermoso verder. Ze gaf ook aan dat ze vrijwel meteen na de kus werd gevraagd om in te stemmen met een verklaring om het incident te bagatelliseren.

Hermoso: helemaal niet kunnen genieten

In het vliegtuig naar Spanje zou Rubiales haar ook nog hebben gevraagd om samen een video te maken. Op dat moment was er al wereldwijde verontwaardiging over de kus en werd Rubiales beschuldigd van aanranding. "Ik heb nee gezegd, want ik was niet de oorzaak van de ophef. Het hele gebeuren betekende dat ik helemaal niet heb kunnen genieten van de wereldtitel toen ik terugkwam in Madrid."

Rubiales werd ruim een jaar geleden aangeklaagd en het Spaanse Openbaar Ministerie eiste in maart een celstraf van tweeënhalf jaar voor aanranding en een poging om Hermoso ertoe te dwingen te verklaren dat er sprake was van wederzijdse instemming. Rubiales en enkele medeverdachten, onder wie oud-bondscoach Jorge Vilda, zullen vanaf 12 februari voor de rechter verschijnen. Rubiales ontkent de aantijgingen en noemde het eerder een "onschuldige kus tussen vrienden".

Meer uit Voetbal

UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

23 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

50 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

52 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden