
Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven
MADRID (ANP) - Voetbalster Jenni Hermoso heeft in haar getuigenis bij het Spaanse hooggerechtshof benadrukt dat ze nooit heeft ingestemd met de kus op haar mond van toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales. Hij kuste haar tijdens de prijsuitreiking na de door Spanje gewonnen finale van het WK voetbal in 2023, voor het oog van miljoenen televisiekijkers.
"Hij greep me bij mijn oren en kuste me op de mond. Ik voelde me niet gerespecteerd. Het moment verpestte een van de mooiste dagen in mijn leven", zei de 34-jarige spits tijdens een twee uur durende ondervraging in Madrid. Deze was op de eerste dag van het proces over de veelbesproken kus, dat minstens negen dagen duurt.
"Ik besefte dat ik werd gekust door mijn baas en dat is niet normaal. Dat zou in geen enkele werkomgeving mogen gebeuren", zei Hermoso verder. Ze gaf ook aan dat ze vrijwel meteen na de kus werd gevraagd om in te stemmen met een verklaring om het incident te bagatelliseren.
Hermoso: helemaal niet kunnen genieten
In het vliegtuig naar Spanje zou Rubiales haar ook nog hebben gevraagd om samen een video te maken. Op dat moment was er al wereldwijde verontwaardiging over de kus en werd Rubiales beschuldigd van aanranding. "Ik heb nee gezegd, want ik was niet de oorzaak van de ophef. Het hele gebeuren betekende dat ik helemaal niet heb kunnen genieten van de wereldtitel toen ik terugkwam in Madrid."
Rubiales werd ruim een jaar geleden aangeklaagd en het Spaanse Openbaar Ministerie eiste in maart een celstraf van tweeënhalf jaar voor aanranding en een poging om Hermoso ertoe te dwingen te verklaren dat er sprake was van wederzijdse instemming. Rubiales en enkele medeverdachten, onder wie oud-bondscoach Jorge Vilda, zullen vanaf 12 februari voor de rechter verschijnen. Rubiales ontkent de aantijgingen en noemde het eerder een "onschuldige kus tussen vrienden".
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft vertrouwen opgedaan voor het tweede duel met PSV in de tussenronde van de Champions League. Het elftal van trainer Thiago Motta won voor eigen publiek van Internazionale (1-0). Inter had bij een zege de koppositie van Napoli kunnen overnemen.
2 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Rúben Amorim probeert de rust bij Manchester United te bewaren. De ver weggezakte topclub staat na de nederlaag (1-0) bij Tottenham Hotspur op de vijftiende plaats.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij het eveneens kwakkelende Tottenham Hotspur afgezakt naar de vijftiende plaats. Middenvelder James Maddison maakte in de dertiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd, door raak te schieten uit de rebound: 1-0.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli zag veel mooie momenten bij Ajax in het thuisduel met Heracles Almelo (4-0). "Ik heb genoten van de doelpunten en een prachtige assist van Steven Berghuis gezien. Davy Klaassen maakte zijn honderdste doelpunt, hoe mooi is dat? Het debuut van twee jeugdspelers was ook mooi", doelde de Italiaan op Rayane Bounida (18) en Sean Steur (17). "We hadden vandaag een selectie met veertien spelers uit onze eigen opleiding. Dat is wel bijzonder toch?"
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen was zondag geen 'Mister 1-0' maar 'Mister 1-0-0'. De middenvelder, vaak goed voor de openingstreffer, tekende voor de eindstand van het thuisduel met Heracles Almelo (4-0). Dat was zijn honderdste doelpunt voor Ajax.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Maaskant heeft in zijn eerste wedstrijd als trainer van Helmond Sport gelijkgespeeld. De Brabanders gaven bij Excelsior in de slotfase een voorsprong weg: 1-1. Excelsior is door het puntenverlies de tweede plaats kwijt aan FC Dordrecht en staat na deze speelronde derde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft profiteren van misstappen van de belangrijkste concurrenten voor de bovenste plaatsen in de Eredivisie. De club boekte tegen Heracles Almelo (4-0) de zevende competitiezege op rij en heeft nu een voorsprong van 2 punten op nummer 2 PSV, dat een duel meer speelde.
4 uur geleden