Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven

Hermoso: kus Rubiales verpestte mooiste dag van mijn leven

MADRID (ANP) - Voetbalster Jenni Hermoso heeft in haar getuigenis bij het Spaanse hooggerechtshof benadrukt dat ze nooit heeft ingestemd met de kus op haar mond van toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales. Hij kuste haar tijdens de prijsuitreiking na de door Spanje gewonnen finale van het WK voetbal in 2023, voor het oog van miljoenen televisiekijkers.

"Hij greep me bij mijn oren en kuste me op de mond. Ik voelde me niet gerespecteerd. Het moment verpestte een van de mooiste dagen in mijn leven", zei de 34-jarige spits tijdens een twee uur durende ondervraging in Madrid. Deze was op de eerste dag van het proces over de veelbesproken kus, dat minstens negen dagen duurt.

"Ik besefte dat ik werd gekust door mijn baas en dat is niet normaal. Dat zou in geen enkele werkomgeving mogen gebeuren", zei Hermoso verder. Ze gaf ook aan dat ze vrijwel meteen na de kus werd gevraagd om in te stemmen met een verklaring om het incident te bagatelliseren.

Hermoso: helemaal niet kunnen genieten

In het vliegtuig naar Spanje zou Rubiales haar ook nog hebben gevraagd om samen een video te maken. Op dat moment was er al wereldwijde verontwaardiging over de kus en werd Rubiales beschuldigd van aanranding. "Ik heb nee gezegd, want ik was niet de oorzaak van de ophef. Het hele gebeuren betekende dat ik helemaal niet heb kunnen genieten van de wereldtitel toen ik terugkwam in Madrid."

Rubiales werd ruim een jaar geleden aangeklaagd en het Spaanse Openbaar Ministerie eiste in maart een celstraf van tweeënhalf jaar voor aanranding en een poging om Hermoso ertoe te dwingen te verklaren dat er sprake was van wederzijdse instemming. Rubiales en enkele medeverdachten, onder wie oud-bondscoach Jorge Vilda, zullen vanaf 12 februari voor de rechter verschijnen. Rubiales ontkent de aantijgingen en noemde het eerder een "onschuldige kus tussen vrienden".

Meer uit Voetbal

Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

25 minuten geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

38 minuten geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

38 minuten geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

41 minuten geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

45 minuten geleden
AC Milan lijdt nederlaag tegen Udinese, doelpunt Ekkelenkamp

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.

48 minuten geleden
Bayern München verbreekt record meeste doelpunten in Bundesliga

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.

50 minuten geleden