Hermoso dient formele klacht in over ongevraagde kus Rubiales
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalster Jenni Hermoso heeft een formele aanklacht ingediend tegen bondsvoorzitter Luis Rubiales over de ongevraagde kus op haar mond na de WK-finale. Het Openbaar Ministerie kan Rubiales nu strafrechtelijk vervolgen, meldde het parket. Hermoso heeft de aanklacht persoonlijk gedaan op het hoofdkantoor van de procureur-generaal.
Het OM in Madrid was zelf al gaan onderzoeken of er sprake is van aanranding door Rubiales, die wereldwijde verontwaardiging over zich afriep door bij de huldiging van het Spaanse team na de gewonnen WK-finale in Sydney Hermoso vol op de lippen te kussen. De voetbalster kreeg vijftien dagen de tijd om een formele klacht in te dienen. Als seksueel misbruik wordt aangetoond, kan Rubiales een celstraf van één tot vier jaar krijgen.
Tegen Rubiales loopt al een onderzoek door de wereldvoetbalbond FIFA. Die heeft de voorzitter, die nog altijd niet uit eigen beweging zijn functie heeft neergelegd, voor negentig dagen geschorst. Ook de hoogste Spaanse sportrechtbank doet onderzoek naar "ernstig wangedrag" van Rubiales.
Getuigenis afgelegd
Volgens de aanklager heeft Hermoso een getuigenis afgelegd en kan de klacht nu "zo snel mogelijk" worden behandeld. De speelster heeft gezegd dat ze niet gekust wilde worden en dat ze zich "kwetsbaar en slachtoffer van agressie" voelde.
Rubiales heeft al enkele keren spijt betuigd, maar blijft volhouden dat de kus "spontaan en met wederzijdse instemming" was. Hij liet recent weten dat hij zich het slachtoffer voelt van een hetze en zei dat hij zal blijven vechten om zijn naam te zuiveren.
Steun van minister
Het nieuws over de formele klacht was nog maar net bekend, of de Spaanse waarnemend minister van Gelijkheid, Irene Montero, sprak haar steun al uit voor de beslissing van Hermoso. "Jenni Hermoso, je bent niet alleen. We zijn met miljoenen".
De voetballers van Spanje betuigden maandag hun solidariteit met hun vrouwelijke collega's. "We willen het onaanvaardbare gedrag aan de kaak stellen van de heer Rubiales, die niet heeft voldaan aan de instelling die hij vertegenwoordigt", zeiden de mannen in een gezamenlijke verklaring die door international Álvaro Morata werd voorgelezen. "Het Spaanse voetbal moet een bron van respect, inspiratie, inclusiviteit en diversiteit zijn en een voorbeeld, zowel op als naast het veld."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
21 uur geleden