Hermoso dient formele klacht in over ongevraagde kus Rubiales
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalster Jenni Hermoso heeft een formele aanklacht ingediend tegen bondsvoorzitter Luis Rubiales over de ongevraagde kus op haar mond na de WK-finale. Het Openbaar Ministerie kan Rubiales nu strafrechtelijk vervolgen, meldde het parket. Hermoso heeft de aanklacht persoonlijk gedaan op het hoofdkantoor van de procureur-generaal.
Het OM in Madrid was zelf al gaan onderzoeken of er sprake is van aanranding door Rubiales, die wereldwijde verontwaardiging over zich afriep door bij de huldiging van het Spaanse team na de gewonnen WK-finale in Sydney Hermoso vol op de lippen te kussen. De voetbalster kreeg vijftien dagen de tijd om een formele klacht in te dienen. Als seksueel misbruik wordt aangetoond, kan Rubiales een celstraf van één tot vier jaar krijgen.
Tegen Rubiales loopt al een onderzoek door de wereldvoetbalbond FIFA. Die heeft de voorzitter, die nog altijd niet uit eigen beweging zijn functie heeft neergelegd, voor negentig dagen geschorst. Ook de hoogste Spaanse sportrechtbank doet onderzoek naar "ernstig wangedrag" van Rubiales.
Getuigenis afgelegd
Volgens de aanklager heeft Hermoso een getuigenis afgelegd en kan de klacht nu "zo snel mogelijk" worden behandeld. De speelster heeft gezegd dat ze niet gekust wilde worden en dat ze zich "kwetsbaar en slachtoffer van agressie" voelde.
Rubiales heeft al enkele keren spijt betuigd, maar blijft volhouden dat de kus "spontaan en met wederzijdse instemming" was. Hij liet recent weten dat hij zich het slachtoffer voelt van een hetze en zei dat hij zal blijven vechten om zijn naam te zuiveren.
Steun van minister
Het nieuws over de formele klacht was nog maar net bekend, of de Spaanse waarnemend minister van Gelijkheid, Irene Montero, sprak haar steun al uit voor de beslissing van Hermoso. "Jenni Hermoso, je bent niet alleen. We zijn met miljoenen".
De voetballers van Spanje betuigden maandag hun solidariteit met hun vrouwelijke collega's. "We willen het onaanvaardbare gedrag aan de kaak stellen van de heer Rubiales, die niet heeft voldaan aan de instelling die hij vertegenwoordigt", zeiden de mannen in een gezamenlijke verklaring die door international Álvaro Morata werd voorgelezen. "Het Spaanse voetbal moet een bron van respect, inspiratie, inclusiviteit en diversiteit zijn en een voorbeeld, zowel op als naast het veld."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden