Hermoso dient formele klacht in over ongevraagde kus Rubiales
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalster Jenni Hermoso heeft een formele aanklacht ingediend tegen bondsvoorzitter Luis Rubiales over de ongevraagde kus op haar mond na de WK-finale. Het Openbaar Ministerie kan Rubiales nu strafrechtelijk vervolgen, meldde het parket. Hermoso heeft de aanklacht persoonlijk gedaan op het hoofdkantoor van de procureur-generaal.
Het OM in Madrid was zelf al gaan onderzoeken of er sprake is van aanranding door Rubiales, die wereldwijde verontwaardiging over zich afriep door bij de huldiging van het Spaanse team na de gewonnen WK-finale in Sydney Hermoso vol op de lippen te kussen. De voetbalster kreeg vijftien dagen de tijd om een formele klacht in te dienen. Als seksueel misbruik wordt aangetoond, kan Rubiales een celstraf van één tot vier jaar krijgen.
Tegen Rubiales loopt al een onderzoek door de wereldvoetbalbond FIFA. Die heeft de voorzitter, die nog altijd niet uit eigen beweging zijn functie heeft neergelegd, voor negentig dagen geschorst. Ook de hoogste Spaanse sportrechtbank doet onderzoek naar "ernstig wangedrag" van Rubiales.
Getuigenis afgelegd
Volgens de aanklager heeft Hermoso een getuigenis afgelegd en kan de klacht nu "zo snel mogelijk" worden behandeld. De speelster heeft gezegd dat ze niet gekust wilde worden en dat ze zich "kwetsbaar en slachtoffer van agressie" voelde.
Rubiales heeft al enkele keren spijt betuigd, maar blijft volhouden dat de kus "spontaan en met wederzijdse instemming" was. Hij liet recent weten dat hij zich het slachtoffer voelt van een hetze en zei dat hij zal blijven vechten om zijn naam te zuiveren.
Steun van minister
Het nieuws over de formele klacht was nog maar net bekend, of de Spaanse waarnemend minister van Gelijkheid, Irene Montero, sprak haar steun al uit voor de beslissing van Hermoso. "Jenni Hermoso, je bent niet alleen. We zijn met miljoenen".
De voetballers van Spanje betuigden maandag hun solidariteit met hun vrouwelijke collega's. "We willen het onaanvaardbare gedrag aan de kaak stellen van de heer Rubiales, die niet heeft voldaan aan de instelling die hij vertegenwoordigt", zeiden de mannen in een gezamenlijke verklaring die door international Álvaro Morata werd voorgelezen. "Het Spaanse voetbal moet een bron van respect, inspiratie, inclusiviteit en diversiteit zijn en een voorbeeld, zowel op als naast het veld."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden