Hermès tot nu toe geen last van malaise luxemarkt, voert omzet op
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van dure tassen, sjaals, sieraden en andere accessoires heeft modebedrijf Hermès opnieuw meer opgeleverd. In tegenstelling tot branchegenoten lijkt het Franse concern minder last te hebben van een afnemende vraag naar dure spullen.
Hermès maakt onder meer de peperdure Birkin-tassen die minstens 10.000 dollar (omgerekend bijna 9300 euro) kosten en richt zich met name op de allerrijkste klanten. Hun uitgavenpatroon schommelt minder dan dat van andere mensen. Het bedrijf profiteert ook van lange wachtlijsten voor zijn meest gewilde handtassen.
De omzet van Hermès was in het derde kwartaal 11,3 procent hoger dan een jaar eerder, tegen constante wisselkoersen. Vorig kwartaal ging de omzet ook al omhoog, terwijl de verkopen bij Louis Vuitton-eigenaar LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering de laatste tijd zijn ingezakt.
Horloges
De verkopen van Hermès in Europa, Japan en Noord- en Zuid-Amerika waren allemaal hoger dan analisten hadden voorspeld. Alleen in China viel de omzetgroei van 1 procent lager uit dan verwacht.
Bij alle divisies ging de omzet van Hermès omhoog, behalve bij de verkoop van horloges. Die daalde met ruim 18 procent.
Branchegenoot LVMH zag de omzet het afgelopen kwartaal voor het eerst sinds de coronapandemie dalen, door zwakke verkopen in Japan en China. Kering heeft gewaarschuwd dat de jaarwinst waarschijnlijk zal dalen tot het laagste niveau sinds 2016. Ook dat bedrijf kampt met een afnemende vraag uit China.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
28 minuten geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
21 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
23 uur geleden