Hermès tot nu toe geen last van malaise luxemarkt, voert omzet op
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van dure tassen, sjaals, sieraden en andere accessoires heeft modebedrijf Hermès opnieuw meer opgeleverd. In tegenstelling tot branchegenoten lijkt het Franse concern minder last te hebben van een afnemende vraag naar dure spullen.
Hermès maakt onder meer de peperdure Birkin-tassen die minstens 10.000 dollar (omgerekend bijna 9300 euro) kosten en richt zich met name op de allerrijkste klanten. Hun uitgavenpatroon schommelt minder dan dat van andere mensen. Het bedrijf profiteert ook van lange wachtlijsten voor zijn meest gewilde handtassen.
De omzet van Hermès was in het derde kwartaal 11,3 procent hoger dan een jaar eerder, tegen constante wisselkoersen. Vorig kwartaal ging de omzet ook al omhoog, terwijl de verkopen bij Louis Vuitton-eigenaar LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering de laatste tijd zijn ingezakt.
Horloges
De verkopen van Hermès in Europa, Japan en Noord- en Zuid-Amerika waren allemaal hoger dan analisten hadden voorspeld. Alleen in China viel de omzetgroei van 1 procent lager uit dan verwacht.
Bij alle divisies ging de omzet van Hermès omhoog, behalve bij de verkoop van horloges. Die daalde met ruim 18 procent.
Branchegenoot LVMH zag de omzet het afgelopen kwartaal voor het eerst sinds de coronapandemie dalen, door zwakke verkopen in Japan en China. Kering heeft gewaarschuwd dat de jaarwinst waarschijnlijk zal dalen tot het laagste niveau sinds 2016. Ook dat bedrijf kampt met een afnemende vraag uit China.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
12 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
38 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.
3 uur geleden