Hermès tot nu toe geen last van malaise luxemarkt, voert omzet op
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van dure tassen, sjaals, sieraden en andere accessoires heeft modebedrijf Hermès opnieuw meer opgeleverd. In tegenstelling tot branchegenoten lijkt het Franse concern minder last te hebben van een afnemende vraag naar dure spullen.
Hermès maakt onder meer de peperdure Birkin-tassen die minstens 10.000 dollar (omgerekend bijna 9300 euro) kosten en richt zich met name op de allerrijkste klanten. Hun uitgavenpatroon schommelt minder dan dat van andere mensen. Het bedrijf profiteert ook van lange wachtlijsten voor zijn meest gewilde handtassen.
De omzet van Hermès was in het derde kwartaal 11,3 procent hoger dan een jaar eerder, tegen constante wisselkoersen. Vorig kwartaal ging de omzet ook al omhoog, terwijl de verkopen bij Louis Vuitton-eigenaar LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering de laatste tijd zijn ingezakt.
Horloges
De verkopen van Hermès in Europa, Japan en Noord- en Zuid-Amerika waren allemaal hoger dan analisten hadden voorspeld. Alleen in China viel de omzetgroei van 1 procent lager uit dan verwacht.
Bij alle divisies ging de omzet van Hermès omhoog, behalve bij de verkoop van horloges. Die daalde met ruim 18 procent.
Branchegenoot LVMH zag de omzet het afgelopen kwartaal voor het eerst sinds de coronapandemie dalen, door zwakke verkopen in Japan en China. Kering heeft gewaarschuwd dat de jaarwinst waarschijnlijk zal dalen tot het laagste niveau sinds 2016. Ook dat bedrijf kampt met een afnemende vraag uit China.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
7 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
18 uur geleden