Hermès blijft dure tassen verkopen ondanks moeilijke markt
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van dure tassen, sjaals en andere accessoires bij modebedrijf Hermès is verder gestegen. Daarmee onderscheidt het Franse bedrijf zich van concurrenten Louis Vuitton-maker LVMH en Gucci-moederbedrijf Kering, die onlangs juist omzetdalingen meldden.
Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten kwam de omzet afgelopen kwartaal 9 procent hoger uit dan een jaar terug. De verkoop is gestegen doordat vermogende klanten nog steeds gretig de dure handtassen kopen. De omzetgroei komt op een moment dat de vraag naar luxe in China flink is teruggelopen door de strenge aanpak van het land tegen opzichtige levensstijlen.
Niettemin steeg de kwartaalomzet in de regio met China ruim 5 procent. Hermès dankt dit mogelijk aan het feit dat zijn dure producten gericht zijn op de allerrijkste mensen, die vaak minder last hebben van economische problemen. Het bedrijfsmodel van Hermès is verder gebaseerd op het beperken van de voorraad, waardoor de vraag groter is dan het aanbod.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
1 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
2 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
3 uur geledenNAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen was maandag weinig beweging, ondanks de schommelende olieprijzen. De brandstof stond 's ochtends op het hoogste niveau in een maand tijd, maar werd gedurende de dag weer goedkoper na uitspraken van Iran over voortdurende gesprekken met de Verenigde Staten over de opgelopen spanningen. De beursgraadmeters reageerden er nauwelijks op.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.
7 uur geleden