Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans wil problemen tussen ministeries bij vergroening oplossen

Hermans wil problemen tussen ministeries bij vergroening oplossen

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans erkent dat het "een taai proces" is om tot verduurzamingsafspraken te komen met de industrie, en dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries niet altijd goed samenwerken. Zij wil samen met staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) kijken "hoe we dit kunnen oplossen", zei de bewindsvrouw voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.

Het is al langer duidelijk dat de zogenoemde maatwerkafspraken met de grootste industriële vervuilers nog niet echt van de grond komen. Documenten die NRC opvroeg met een beroep op de Wet open overheid (Woo), laten zien dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries elkaar soms voor de voeten lopen. Dat zou ook leiden tot onzekerheid en terughoudendheid bij bedrijven.

Hermans, die in het nieuwe kabinet de coördinerende rol in dit dossier heeft overgenomen, zei dat er "een heleboel redenen" zijn waarom nog met geen enkel bedrijf bindende afspraken zijn gemaakt. "We zijn iets nieuws aan het doen", benadrukte zij. Dat het nog moeizaam gaat "is niet een reden om ermee te stoppen of de handdoek in de ring te gooien".

Meer uit Politiek

Eerdmans wil 'gasnoodknop' in wet vastleggen

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil in de wet vastleggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld als "strategische reserve" achter de hand wordt gehouden, en er dus in bepaalde situaties weer naar geboord kan worden. Volgens partijleider Joost Eerdmans drukken de sterk stijgende energieprijzen "ons met de neus op de feiten". Hij pleit al langer voor het openhouden van het Groningenveld voor noodgevallen.

1 uur geleden
Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

13 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

14 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

15 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

15 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

15 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

17 uur geleden