Hermans wil problemen tussen ministeries bij vergroening oplossen
DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans erkent dat het "een taai proces" is om tot verduurzamingsafspraken te komen met de industrie, en dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries niet altijd goed samenwerken. Zij wil samen met staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) kijken "hoe we dit kunnen oplossen", zei de bewindsvrouw voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
Het is al langer duidelijk dat de zogenoemde maatwerkafspraken met de grootste industriƫle vervuilers nog niet echt van de grond komen. Documenten die NRC opvroeg met een beroep op de Wet open overheid (Woo), laten zien dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries elkaar soms voor de voeten lopen. Dat zou ook leiden tot onzekerheid en terughoudendheid bij bedrijven.
Hermans, die in het nieuwe kabinet de coƶrdinerende rol in dit dossier heeft overgenomen, zei dat er "een heleboel redenen" zijn waarom nog met geen enkel bedrijf bindende afspraken zijn gemaakt. "We zijn iets nieuws aan het doen", benadrukte zij. Dat het nog moeizaam gaat "is niet een reden om ermee te stoppen of de handdoek in de ring te gooien".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.
9 uur geleden