Hermans wil problemen tussen ministeries bij vergroening oplossen
DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans erkent dat het "een taai proces" is om tot verduurzamingsafspraken te komen met de industrie, en dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries niet altijd goed samenwerken. Zij wil samen met staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) kijken "hoe we dit kunnen oplossen", zei de bewindsvrouw voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
Het is al langer duidelijk dat de zogenoemde maatwerkafspraken met de grootste industriële vervuilers nog niet echt van de grond komen. Documenten die NRC opvroeg met een beroep op de Wet open overheid (Woo), laten zien dat dit mede komt doordat de betrokken ministeries elkaar soms voor de voeten lopen. Dat zou ook leiden tot onzekerheid en terughoudendheid bij bedrijven.
Hermans, die in het nieuwe kabinet de coördinerende rol in dit dossier heeft overgenomen, zei dat er "een heleboel redenen" zijn waarom nog met geen enkel bedrijf bindende afspraken zijn gemaakt. "We zijn iets nieuws aan het doen", benadrukte zij. Dat het nog moeizaam gaat "is niet een reden om ermee te stoppen of de handdoek in de ring te gooien".
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
23 uur geleden