Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans: wat doet Rutte persoonlijk voor slagen Tunesië-deal

Hermans: wat doet Rutte persoonlijk voor slagen Tunesië-deal

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans wil van demissionair premier Mark Rutte weten wat hij "persoonlijk" doet om de uitwerking van de Tunesië-deal te versnellen. De laatste tijd neemt het aantal migranten dat uit het Noord-Afrikaanse land komt snel toe.

Voor de VVD is de aanpak van de migratie een van de hoofdthema's. Onder druk van de fractie ging partijgenoot Rutte in Brussel aan de slag met het onderwerp. Een van de uitkomsten was de deal van de Europese Commissie met Tunesië. Dit akkoord werd al voor de zomer bereikt, maar wordt nog steeds uitgewerkt, gaf Rutte vrijdag zelf aan.

Tijdens het Kamerdebat over de kabinetsplannen voor volgend jaar zei Hermans verder dat het demissionaire kabinet alle ruimte moet krijgen om oplossingen te zoeken voor de groeiende migratie. De druk op de voorzieningen is "gigantisch" door de instroom, aldus Hermans.

Waarden

Europa moet doorgaan met het sluiten van deals met landen in Afrika over het beperken van migratie, vindt de VVD-fractievoorzitter. De Kamer zou volgens haar het kabinet moeten oproepen hierin "versnelling" aan te brengen.

Hermans erkent dat een land als Tunesië niet de waarden heeft die in Nederland gelden, maar vindt het desondanks noodzakelijk om er afspraken mee te maken, om te voorkomen dat mensen de levensgevaarlijke overtocht maken om in Europa asiel aan te vragen. Met deze redenering wast Hermans het eigen geweten schoon, sneerde BIJ1-leider Sylvana Simons.

Opvang

Ook diverse andere fracties vielen over het asielstandpunt van Hermans, zoals PVV, Volt en Nilüfer Gündoğan. Na dertien jaar VVD-beleid is de instroom nog steeds niet omlaag, zoals de liberalen wel willen, zeiden onder anderen Geert Wilders (VVD) en Thierry Baudet (FVD). Volgens Volt-leider Laurens Dassen verdraait Hermans de feiten. In tegenstelling tot wat Hermans in het debat zegt, is er geen sprake van een aanzuigende werking vanwege het 'ruimhartige' asielbeleid van Nederland. Onder meer de opvang voor asielzoekers voldoet niet aan internationale normen, zei Dassen.

Begin juli viel het kabinet van VVD, D66, CDA en ChristenUnie over de inperking van migratie. De partijen werden het niet eens over maatregelen om de regeling voor nareizigers strikter te maken.

Meer uit Politiek

Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

6 uur geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

9 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

1 dag geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

2 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 dagen geleden