Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans voelt ongemak bij rol ex-lid Hofstadgroep bij VVD

Hermans voelt ongemak bij rol ex-lid Hofstadgroep bij VVD

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Sophie Hermans voelt zich "ongemakkelijk" bij de rol die Soumaya Sahla, veroordeeld voor verboden wapenbezit en lidmaatschap van een terroristische organisatie, speelt binnen haar partij. Dat zegt zij in het televisieprogramma WNL op Zondag.

Sahla behoorde tot de Hofstadgroep, het terroristische netwerk waar ook de moordenaar van filmmaker en columnist Theo van Gogh bij betrokken was. Zij werd in 2014 veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Inmiddels zet zij zich in om radicalisering tegen te gaan en is zij als tafelvoorzitter actief binnen de VVD.

De rol van Sahla binnen de grootste regeringspartij leidde afgelopen week tot verhitte discussies in het debat over de regeringsverklaring. PVV-leider Geert Wilders, die al jaren wordt beveiligd wegens ernstige bedreigingen uit radicaal-islamitische hoek, viel de VVD hard aan. Hij stelde daarbij dat zijn eigen veiligheid in het geding zou zijn.

Hermans benadrukt opnieuw dat Sahla niet voor de VVD-fractie werkt en geen toegang heeft tot het Tweede Kamergebouw. Maar zij erkent ook dat zij "in haar maag zit" met de kwestie. "Ik vind dat wij hier over na moeten denken, en dat doen we ook."

Meer uit Binnenland

Raad Gorinchem worstelt met verkiezingsuitslag na ronselverhalen

GORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu in de gemeente een strafrechtelijk onderzoek naar het mogelijke ronselen van stemmen loopt. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.

14 minuten geleden
Rekenkamer maakt overheidsdoelen inzichtelijk met website

DEN HAAG (ANP) - De Algemene Rekenkamer opent een dashboard waarop te zien is in hoeverre overheidsdoelen worden gehaald. De rekenkamer wil laten zien dat inzichtelijk te maken is waar overheidsgeld aan wordt uitgegeven.

15 minuten geleden
Marengo-hoofdverdachte Saïd R. ontkent in verklaring

VUGHT (ANP) - Saïd R. (53) heeft woensdag in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo een verklaring afgelegd. Daarin ontkent hij iedere betrokkenheid. "Ik heb nooit deel uitgemaakt van een club met mensen die als doel had om andere mensen te vermoorden."

16 minuten geleden
Hof legt Hasna A. 9 jaar cel op voor slavernij in Syrië

SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof heeft woensdag de 34-jarige Syriëganger Hasna A. uit Enschede veroordeeld tot negen jaar cel. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tien jaar cel geëist, gelijk aan het vonnis van de rechtbank in 2024.

1 uur geleden
Verdachte poging moord kinderen was mogelijk psychotisch

BREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.

3 uur geleden
Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel sinds oktober 2024

TER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.

4 uur geleden
Gemeentelijke uitgaven stijgen met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.

7 uur geleden