Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans vindt ook dat kabinet sneller met maatregelen kon komen

Hermans vindt ook dat kabinet sneller met maatregelen kon komen

DEN HAAG (ANP) - Ook VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans vindt dat het kabinet sneller met maatregelen had kunnen komen om koopkrachtverlies te compenseren. De discussie of er dit jaar nog iets mogelijk was, duurde volgens Hermans "rijkelijk lang".

Er is volgens haar te lang geredeneerd dat maatregelen marktverstorend zouden werken of niet doelmatig zijn. "Het duurde daardoor te lang voordat het kabinet echt ermee aan de slag ging." Het idee van de PvdA en GroenLinks voor een prijsplafond, wat inmiddels is toegezegd door het kabinet, noemt zij "een constructief voorstel en de weg waarop we moeten gaan".

Volgens PvdA-leider Attje Kuiken zit het kabinet "in standje paniekvoetbal". Zij wil dat het kabinet meerdere jaren vooruit kijkt en een "fundamenteel grote stap" zet door bijvoorbeeld het minimumloon op 14 euro per uur te zetten. "Dat is vooruitkijken en anticiperen."

Kritiek

Vanuit de Tweede Kamer klinkt al maanden kritiek dat het kabinet te weinig doet tegen koopkrachtverlies of pas te laat met maatregelen komt. Het prijsplafond voor energie, waardoor burgers bij een gemiddeld gebruik het lage tarief van begin dit jaar betalen, werd pas op Prinsjesdag gepresenteerd na dagen van koortsachtig overleg.

Hermans zei ook open te staan voor de suggestie van GroenLinks-leider Jesse Klaver om voor volgend jaar scenario's uit te werken om te voorkomen dat het kabinet weer pas te laat ingrijpt als de prijzen sneller oplopen dan verwacht. Maar de VVD'er twijfelt over het voorstel van Klaver om koopkrachtpakketten én nieuwe wetgeving "klaar te zetten" in het najaar om op alles voorbereid te zijn.

De realiteit pakt altijd toch net anders uit dan in scenario's uitgedacht, aldus Hermans. Ze vreest "dat het middel een doel op zich wordt" als er al hapklare oplossingen klaarstaan.

Meer uit Politiek

Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

12 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

16 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.

18 uur geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden
SP doet met oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga mee in Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.

1 dag geleden
Buma nuanceert 'afgevallen' optie GL-PvdA én VVD in formatie

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma heeft via zijn woordvoerder uitspraken genuanceerd die hij eerder vrijdag deed over de kabinetsformatie. Hij zei toen dat de optie van een kabinet met zowel GroenLinks-PvdA als de VVD definitief is "afgevallen". Hij laat nu weten dat hij bedoelde dat de VVD een blokkade heeft opgeworpen voor samenwerking met GroenLinks-PvdA, en dat hij "tot op heden geen reden" heeft "om aan te nemen dat dat is veranderd".

2 dagen geleden