Hermans: terugtrekking VS houdt klimaattransitie niet tegen
DEN HAAG (ANP) - De overgang van fossiele naar hernieuwbare energie gaat door, ook nu de Verenigde Staten opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs stappen. Dat zegt klimaatminister Sophie Hermans. Groene energie is goedkoper, maakt minder afhankelijk van onbetrouwbare regimes en levert veel nieuwe banen op, aldus de bewindsvrouw.
De Amerikaanse president Donald Trump tekende direct na zijn inauguratie een decreet waarin hij de internationale afspraak om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad de rug toekeert. Deze stap "was te verwachten", zegt Hermans. Toen Trump acht jaar geleden voor het eerst zijn intrek nam in het Witte Huis, deed hij hetzelfde.
Het besluit is wel "slecht nieuws", vindt Hermans. "Want Amerika is de op een na grootste uitstoter ter wereld en ondervindt ook de gevolgen van klimaatverandering." Nederland blijft volgens de minister samenwerking zoeken met andere landen om klimaatverandering aan te pakken, en "waar dit kan" ook met de VS.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
8 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
17 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
21 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
22 uur geleden