Hermans: terugtrekking VS houdt klimaattransitie niet tegen
DEN HAAG (ANP) - De overgang van fossiele naar hernieuwbare energie gaat door, ook nu de Verenigde Staten opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs stappen. Dat zegt klimaatminister Sophie Hermans. Groene energie is goedkoper, maakt minder afhankelijk van onbetrouwbare regimes en levert veel nieuwe banen op, aldus de bewindsvrouw.
De Amerikaanse president Donald Trump tekende direct na zijn inauguratie een decreet waarin hij de internationale afspraak om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad de rug toekeert. Deze stap "was te verwachten", zegt Hermans. Toen Trump acht jaar geleden voor het eerst zijn intrek nam in het Witte Huis, deed hij hetzelfde.
Het besluit is wel "slecht nieuws", vindt Hermans. "Want Amerika is de op een na grootste uitstoter ter wereld en ondervindt ook de gevolgen van klimaatverandering." Nederland blijft volgens de minister samenwerking zoeken met andere landen om klimaatverandering aan te pakken, en "waar dit kan" ook met de VS.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
6 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
22 uur geleden