Hermans: passage Gronings gas naar eer en geweten opgeschreven
DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier en mijnbouwminister Sophie Hermans, die een belangrijke rol speelde in de formatie, zegt dat de coalitie niets verkeerds bedoelde met een passage uit het regeerakkoord over gas uit Groningen. Daarin staat "geen Gronings gas meer", maar daarmee wordt bedoeld dat alleen uit het grote Groningenveld geen gas meer wordt gewonnen. Hermans zegt dat de passage "naar eer en geweten" is opgeschreven.
Het leidde tot onrust in een debat donderdag, omdat onduidelijk was of kleinere gasvelden in Groningen ook onder deze afspraak zouden vallen. Dat bleek niet het geval: uit deze velden kan wel degelijk nog gas worden gewonnen, "mits het veilig kan" verheldert Hermans. "Je wil natuurlijk nooit dat hier onduidelijkheid over is: gas uit het Groningenveld komen we niet aan."
Hermans wil zelf niet zeggen of het duidelijker in het regeerprogramma staat, maar bronnen bevestigen dat al wel. Het kabinet presenteert de uitgewerkte plannen vrijdagmiddag.
Tijdens een debat over de gaswinning in Groningen noemde BBB-Kamerlid Henk Vermeer de passage "zeer ongelukkig". NSC-Kamerlid Daniëlle Jansen, die inviel voor collega Harm Holman, had begrepen dat de passage ook op de kleinere velden zou slaan. Achteraf benadrukte een persvoorlichter dat ook NSC achter de afspraken staat die zijn gemaakt aan de formatietafel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
7 uur geleden