Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans noemt afspraken klimaattop 'ambitieus en haalbaar'

Hermans noemt afspraken klimaattop 'ambitieus en haalbaar'

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans is blij dat de klimaattop in Bakoe tot "goede afspraken" heeft geleid. De 300 miljard dollar aan klimaatfinanciering van rijke naar arme landen waarover de deelnemers na lang onderhandelen overeenstemming hebben bereikt, vindt zij "een ambitieus én een haalbaar bedrag".

"Het was een zwaar proces deze weken in Bakoe", aldus Hermans in een verklaring. Zij stelt vast dat de belangen ver uiteen lagen en dat het overleg soms "gefrustreerd" werd door landen die nauwelijks wilden bewegen. "Daarom is het zo betekenisvol dat er een akkoord is. Er bleek uiteindelijk een grote bereidwilligheid om er samen uit te komen."

Tegelijkertijd erkent de minister dat arme landen meer geld nodig hebben om zich te wapenen tegen klimaatverandering en zelf de omslag te maken naar hernieuwbare energie. Maar de 1300 miljard dollar waarom gevraagd werd "kan niet alleen door donoren worden opgebracht". Dat is ook aan overheden in ontwikkelingslanden en opkomende economieën zelf, vindt zij.

Tweede Kamerlid Suzanne Kröger van GroenLinks-PvdA is teleurgesteld over de uitkomsten in Bakoe. "Meer geld naar fossiele subsidies dan steun voor landen die nu al geraakt worden door klimaatverandering. Dát is de realiteit", stelt zij op X. "Deze klimaattop had zoveel meer kunnen betekenen voor eerlijke klimaatactie." Kröger wil een uitgebreidere reactie van Hermans en daarna een debat.

Meer uit Politiek

Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

6 uur geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

16 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

19 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

1 dag geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

1 dag geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

1 dag geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

1 dag geleden