Hermans maakt eerste klimaatafspraak met chemiebedrijf Nobian
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Nobian krijgt maximaal 185 miljoen euro overheidsgeld en dringt daarmee zijn uitstoot in 2030 verder terug. Dat staat in de eerste zogeheten maatwerkafspraak die minister Sophie Hermans (Klimaat) donderdag ondertekent.
Nobian belooft zijn verduurzamingsplannen met tien jaar te versnellen, schrijft Hermans in een brief aan de Tweede Kamer. Daarmee moet de CO2-uitstoot in 2030 meer dan 500.000 ton lager zijn dan in 2020. Ook de stikstofuitstoot, het aardgasgebruik en het watergebruik moeten flink krimpen.
"Met deze financiële ondersteuning dragen we niet alleen bij aan de verduurzaming van industriële productie in Nederland, we zorgen ook voor een stevig fundament voor het behoud van een belangrijke chemische waardeketen in Europa", aldus Hermans.
In totaal investeert Nobian 645 miljoen euro in verduurzaming, schrijft het bedrijf. Daarvan bestaat maximaal 185 miljoen euro uit subsidie. De CO2-uitstoot moet in 2030 uitkomen op "bijna nul". "Een mijlpaal voor ons bedrijf en voor de Nederlandse overheid", zegt Michael Koenig, topman van Nobian, in een verklaring. Het kabinet is al enkele jaren in gesprek met de grootste uitstoters om hen met subsidie te laten verduurzamen, maar die plannen gaan niet zo snel als gehoopt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B voelde zich van de beschuldigingen tegen hem het meest geraakt door die van zangeres Jill Helena. Dat zei de rapper dinsdag tijdens de behandeling van het hoger beroep van de zedenzaak tegen hem.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ahmed Aboutaleb, voormalig burgemeester van Rotterdam, gaat als verkenner aan de slag in Den Haag. Hij moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd na de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer geven het ov in 2025 een ruime voldoende. Net als in 2024 en 2023 krijgt het Nederlandse openbaar vervoer gemiddeld een 7,8, blijkt uit onderzoek van kennisplatform CROW.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen tot boven de 2100. Dat is aanzienlijk hoger dan de afgelopen weken, en toen lagen de aantallen al ruim boven de limiet van 2000 mensen. Voor opvangorgaan COA betekent dit geen nieuwe dwangsom, het maximumbedrag van 5 miljoen euro is ruim een week geleden bereikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
2 uur geleden