Hermans maakt eerste klimaatafspraak met chemiebedrijf Nobian
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Nobian krijgt maximaal 185 miljoen euro overheidsgeld en dringt daarmee zijn uitstoot in 2030 verder terug. Dat staat in de eerste zogeheten maatwerkafspraak die minister Sophie Hermans (Klimaat) donderdag ondertekent.
Nobian belooft zijn verduurzamingsplannen met tien jaar te versnellen, schrijft Hermans in een brief aan de Tweede Kamer. Daarmee moet de CO2-uitstoot in 2030 meer dan 500.000 ton lager zijn dan in 2020. Ook de stikstofuitstoot, het aardgasgebruik en het watergebruik moeten flink krimpen.
"Met deze financiële ondersteuning dragen we niet alleen bij aan de verduurzaming van industriële productie in Nederland, we zorgen ook voor een stevig fundament voor het behoud van een belangrijke chemische waardeketen in Europa", aldus Hermans.
In totaal investeert Nobian 645 miljoen euro in verduurzaming, schrijft het bedrijf. Daarvan bestaat maximaal 185 miljoen euro uit subsidie. De CO2-uitstoot moet in 2030 uitkomen op "bijna nul". "Een mijlpaal voor ons bedrijf en voor de Nederlandse overheid", zegt Michael Koenig, topman van Nobian, in een verklaring. Het kabinet is al enkele jaren in gesprek met de grootste uitstoters om hen met subsidie te laten verduurzamen, maar die plannen gaan niet zo snel als gehoopt.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
6 uur geleden