Hermans: klimaatverandering niet ter discussie in kabinet
DEN HAAG (ANP) - Klimaatverandering "staat voor geen enkel lid van dit kabinet ter discussie", verzekert klimaatminister Sophie Hermans. Haar collega Barry Madlener (Infrastructuur) zei eerder deze week in het vragenuur dat de klimaatwetenschap "nog niet helemaal uitgekristalliseerd" is. Maar daarin hoorde Hermans geen ontkenning.
Kamerlid Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA) vroeg Hermans tijdens een debat over fossiele subsidies om duidelijk te maken wat het kabinetsstandpunt is over door de mens veroorzaakte klimaatverandering. "Laat ik er klip-en-klaar over zijn", zei de minister. "Klimaatverandering is een feit, dat is aan de orde." Zij verzekerde dat daarover geen onenigheid bestaat in het kabinet.
Madlener zei dinsdag dat er "natuurlijk vele meningen" zijn in de discussie over klimaatverandering, al haastte hij zich ook te zeggen dat hij daarmee niet wilde ontkennen dat het klimaat verandert. Toch sprak hij wel degelijk twijfel uit over de brede wetenschappelijke consensus over klimaatverandering. Volgens de PVV'er "is de wetenschap nog niet zo ver gevorderd dat ze het klimaat helemaal doorgronden".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
12 uur geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."
23 uur geleden