Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans: klimaatverandering niet ter discussie in kabinet

Hermans: klimaatverandering niet ter discussie in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Klimaatverandering "staat voor geen enkel lid van dit kabinet ter discussie", verzekert klimaatminister Sophie Hermans. Haar collega Barry Madlener (Infrastructuur) zei eerder deze week in het vragenuur dat de klimaatwetenschap "nog niet helemaal uitgekristalliseerd" is. Maar daarin hoorde Hermans geen ontkenning.

Kamerlid Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA) vroeg Hermans tijdens een debat over fossiele subsidies om duidelijk te maken wat het kabinetsstandpunt is over door de mens veroorzaakte klimaatverandering. "Laat ik er klip-en-klaar over zijn", zei de minister. "Klimaatverandering is een feit, dat is aan de orde." Zij verzekerde dat daarover geen onenigheid bestaat in het kabinet.

Madlener zei dinsdag dat er "natuurlijk vele meningen" zijn in de discussie over klimaatverandering, al haastte hij zich ook te zeggen dat hij daarmee niet wilde ontkennen dat het klimaat verandert. Toch sprak hij wel degelijk twijfel uit over de brede wetenschappelijke consensus over klimaatverandering. Volgens de PVV'er "is de wetenschap nog niet zo ver gevorderd dat ze het klimaat helemaal doorgronden".

Meer uit Politiek

Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

2 dagen geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

2 dagen geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

2 dagen geleden
Letschert trots op plan voor verplichte stagevergoeding

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert (D66) is "trots" op het kabinetsplan om een verplichte stagevergoeding voor studenten in het mbo, hbo en wo wettelijk vast te leggen. "Stages zijn essentieel in de opleiding en in de voorbereiding op de arbeidsmarkt. Dat verdient erkenning én waardering, ook in financiële zin", aldus de bewindsvrouw.

2 dagen geleden
Kamer steunt wet die hulp in stemhokje regelt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een wet die regelt dat mensen die dat nodig hebben, in het stemhokje hulp kunnen krijgen van een stembureaumedewerker. Mensen met een fysieke beperking mogen momenteel al geholpen worden bij het stemmen door een bekende.

2 dagen geleden
Geen nieuwe onterechte straffen door foute namen gevonden

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen van Rechtsbescherming heeft geen nieuwe onterechte straffen door foute namen in de justitieketen gevonden. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat er wel 99 nieuwe gevallen van foutieve namen bij zijn gekomen.

2 dagen geleden
Ministerie onderzoekt systeem rond volmachtstemmen na Gorinchem

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken laat onderzoek doen naar het systeem van stemmen per volmacht. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de CDA-minister dat internationale waarnemers kritisch waren op de volmachten en dat nader onderzoek daarom nodig is.

3 dagen geleden