Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans: hoger minimumloon volgend jaar niet eerste keus van VVD

Hermans: hoger minimumloon volgend jaar niet eerste keus van VVD

DEN HAAG (ANP) - De VVD ziet vooralsnog weinig in een verdere verhoging van het wettelijk minimumloon in 2024. Fractievoorzitter Sophie Hermans zegt er "geen nee" tegen, maar wil liever gericht iets doen voor mensen met een middeninkomen. "Als we nog wat extra's doen, dan kiezen wij voor deze groep."

GroenLinks-PvdA en ChristenUnie pleiten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Tweede Kamer wél voor een verdere verhoging van het minimumloon in 2024. GroenLinks-leider Jesse Klaver vroeg Hermans tijdens het debat of zij daaraan mee wil werken. Hij hield haar voor dat ook middengroepen profiteren van een hoger minimumloon, omdat daarmee het gehele loongebouw iets wordt opgetild.

Hermans wees er evenwel op dat het demissionaire kabinet in de miljoenennota al 2 miljard euro heeft vrijgemaakt om de armste huishoudens een steuntje in de rug te geven. Bovendien is het minimumloon dit jaar al flink verhoogd. Daarom noemt zij het "niet mijn eerste keus" om daar nu nog een stap in te zetten, hoewel ook de VVD in haar verkiezingsprogramma pleit voor een verdere verhoging.

Tegelijkertijd verklaarde Hermans zich bereid serieus te kijken naar voorstellen van andere partijen. Ook Klaver zei mee te willen denken met wensen van de VVD, die al heeft aangegeven af te willen van de verhoging van de brandstofaccijnzen per 1 januari.

Hermans benadrukte wel dat alle partijen voorstellen zullen doen om de koopkracht van groepen Nederlanders te verbeteren, en waarschuwde dat die plannen ook ergens van betaald moeten worden. "Daar lopen de gedachten wat sneller uiteen, denk ik."

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

2 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

3 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

4 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

6 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

6 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

7 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

8 uur geleden