Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hermans: hoger minimumloon volgend jaar niet eerste keus van VVD

Hermans: hoger minimumloon volgend jaar niet eerste keus van VVD

DEN HAAG (ANP) - De VVD ziet vooralsnog weinig in een verdere verhoging van het wettelijk minimumloon in 2024. Fractievoorzitter Sophie Hermans zegt er "geen nee" tegen, maar wil liever gericht iets doen voor mensen met een middeninkomen. "Als we nog wat extra's doen, dan kiezen wij voor deze groep."

GroenLinks-PvdA en ChristenUnie pleiten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Tweede Kamer wél voor een verdere verhoging van het minimumloon in 2024. GroenLinks-leider Jesse Klaver vroeg Hermans tijdens het debat of zij daaraan mee wil werken. Hij hield haar voor dat ook middengroepen profiteren van een hoger minimumloon, omdat daarmee het gehele loongebouw iets wordt opgetild.

Hermans wees er evenwel op dat het demissionaire kabinet in de miljoenennota al 2 miljard euro heeft vrijgemaakt om de armste huishoudens een steuntje in de rug te geven. Bovendien is het minimumloon dit jaar al flink verhoogd. Daarom noemt zij het "niet mijn eerste keus" om daar nu nog een stap in te zetten, hoewel ook de VVD in haar verkiezingsprogramma pleit voor een verdere verhoging.

Tegelijkertijd verklaarde Hermans zich bereid serieus te kijken naar voorstellen van andere partijen. Ook Klaver zei mee te willen denken met wensen van de VVD, die al heeft aangegeven af te willen van de verhoging van de brandstofaccijnzen per 1 januari.

Hermans benadrukte wel dat alle partijen voorstellen zullen doen om de koopkracht van groepen Nederlanders te verbeteren, en waarschuwde dat die plannen ook ergens van betaald moeten worden. "Daar lopen de gedachten wat sneller uiteen, denk ik."

Meer uit Politiek

Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

2 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

10 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

10 uur geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

10 uur geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

14 uur geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

14 uur geleden
Ministerie laat nog niks los over terugkeer opvarenden Hondius

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."

15 uur geleden