Hermans: goede keuze dat Schoof klimaattop laat schieten
DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) vindt het "gewoon een goede keuze" dat minister-president Dick Schoof de klimaattop in Bakoe aan zich voorbij laat gaan. De premier zou eigenlijk maandag vertrekken naar de hoofdstad van Azerbeidzjan, maar besloot in Nederland te blijven in de nasleep van de rellen vorige week in Amsterdam rond de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.
Schoof heeft de afgelopen tijd laten zien dat hij klimaat echt een belangrijk onderwerp vindt, verzekerde Hermans voor aanvang van de ministerraad. Dat Nederland onder het huidige kabinet nog altijd een "realistisch maar ambitieus" klimaatbeleid voorstaat, is de boodschap die zij ook meeneemt wanneer zij volgende week zelf afreist naar Bakoe.
Hermans erkent dat de vier coalitiepartijen "op verschillende manieren denken" over de klimaatdoelen. Het nakomen van die afspraken is vooral voor VVD en NSC belangrijk, PVV en BBB zeggen die percentages CO2-vermindering niet zoveel. "Maar wat wij delen is de ambitie die eronder zit", aldus de VVD-minister. Zo willen alle partijen volgens haar minder afhankelijk worden van foute regimes en een schoner en economisch sterker land doorgeven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorguitgaven vallen de komende jaren honderden miljoenen lager uit dan eerder werd gedacht, maar daar gaat de premiebetaler per saldo weinig van merken. De zorgpremie daalt weliswaar, maar daar zet het kabinet een belastingverhoging tegenover. De meevaller op de begroting is namelijk nodig om tegenvallers bij met name de sociale zekerheid op te vangen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens Forum voor Democratie geen beleid van de partij dat kandidaten die met voorkeursstemmen een raadszetel hebben gekregen, de raad niet in mogen. In een aantal gemeenten werd dat wel gevraagd, waarna kandidaten besloten buiten FVD om de raad in te gaan.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het was "zeker nodig" dat defensieminister Dilan Yeşilgöz vorige week naar Cyprus vloog voor een bezoek aan het fregat Zr. Ms. Evertsen, dat in verband met de oorlog in het Midden-Oosten op missie is gestuurd in de Middellandse Zee. Dat zei de VVD-bewindsvrouw voor aanvang van de ministerraad.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 dag geleden