Herman van Veen staat stil bij overlijden Laurens van Rooyen
DEN HAAG (ANP) - Herman van Veen heeft op sociale media stilgestaan bij de dood van zijn vriend Laurens van Rooyen. De componist en pianist overleed donderdag op 88-jarige leeftijd.
Van Veen deelde op Instagram een bericht bij een foto van zijn vriend. Daarin haalt hij zijn jubileumvoorstelling van 12 januari van dit jaar aan. Toen speelde Van Veen zijn 600e solovoorstelling in theater Carré. "Zag Laurens nog op ons feestje in Carré. 12 januari stond hij naast mij met een roos en de mensen klapten om meer dan zestig jaar vriendschap. Wist toen nog niet dat ik hem voor het laatst in mijn armen had. Vriend, collega zei ik toen, waarna hij fluisterde meer dan dat".
Van Veen en Van Rooyen ontmoetten elkaar op het conservatorium van Utrecht. In 1966 richtten ze samen het Harlekijn Muziektheater op, waar ze optraden met zelfgecomponeerde liedjes.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De teller van het aantal schademeldingen na de zware aardbeving bij het Groningse Zeerijp is dinsdag opgelopen naar 2117, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Eerder op de dag ging het nog om 1950 meldingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Rechtspraak voorziet een mogelijk "grote impact op de rechtsgang van strafzaken" door het opschorten van bezoek aan cliënten in zware gevangenisregimes door strafadvocaten. Een groep van 46 strafadvocaten heeft dinsdag aangekondigd die cliënten niet meer te bezoeken, omdat de aangescherpte veiligheidsmaatregelen in een aantal inrichtingen vertrouwelijke communicatie onmogelijk maken. De Rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid op "oog te hebben voor de zorgen van de advocatuur en op zoek te gaan naar een voor alle partijen werkbare oplossing".
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt de komende dagen geleidelijk kouder, met kans op natte sneeuw of hagel. Volgens Weeronline neemt de temperatuur vanaf vrijdag vooral 's nachts af en kan het plaatselijk zelfs matig vriezen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft een 14-jarige jongen veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) voor het doodsteken van de 13-jarige Joni in Schiedam in februari. Dat gebeurde tijdens een ruzie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson toch mag optreden in het Concertgebouw. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.
7 uur geleden