Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herlings perplex na bizarre aanrijding tijdens MXGP

Herlings perplex na bizarre aanrijding tijdens MXGP

OSS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft geen woorden voor het incident bij de Nederlandse Grand Prix in de MXGP waar hij het slachtoffer van werd. Kort na de start vloog een concurrent met zijn motor door de lucht en landde op de linkerschouder van de Nederlander. Hij bleef wonderwel op de been, won na een inhaalrace de manche, maar bleek zijn schouder te hebben gebroken en kon niet starten in de tweede manche.

"Ik heb hier geen woorden voor. Ik heb het zo slim gespeeld dit jaar, ik nam nul risico en deed alles volgens plan dit seizoen", aldus Herlings. "Ik lag bijna aan de leiding van het kampioenschap en toen dit. Zoals je kan zien op de helling kwam de startblokkering er nog niet uit, dus verloor ik een beetje mijn evenwicht, en voor ik het wist landde er iemand op mijn linkerschouder. Ik kan niet geloven dat ik de manche nog won met een gebroken schouderblad. De pijn was onwerkelijk, ik had de hele wedstrijd tranen in mijn ogen van de pijn."

De Grand Prix werd gewonnen door de Sloveen Tim Gajser die in de eerste manche derde en in de tweede manche tweede werd, achter Antonio Cairoli. Gajser verstevigde door het uitvallen van Herlings zijn voorsprong in de WK-stand naar 23 punten op Herlings, Cairoli en de Fransman Romain Febvre, die alle drie 143 punten hebben.

Het is nog niet duidelijk of Herlings lang uitgeschakeld is. "Maandag gaan we verder kijken hoe erg de schade is en wanneer we weer kunnen racen," schreef hij op zijn Instagrampagina.

Meer uit Sport

Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

2 uur geleden
Zverev: Sinner heeft laten zien dat hij de beste van de wereld is

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.

2 uur geleden
Sinner verslaat Zverev en is opnieuw de beste op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.

2 uur geleden
Pogačar wil heel andere wielerkalender vanwege hitte

USSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."

5 uur geleden
Van der Poel had 'eindelijk de benen' voor ritzege in Tour

USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.

5 uur geleden
Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

6 uur geleden
Hanyu en Mladenovic winnen vrouwendubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.

7 uur geleden