Herlings perplex na bizarre aanrijding tijdens MXGP
OSS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft geen woorden voor het incident bij de Nederlandse Grand Prix in de MXGP waar hij het slachtoffer van werd. Kort na de start vloog een concurrent met zijn motor door de lucht en landde op de linkerschouder van de Nederlander. Hij bleef wonderwel op de been, won na een inhaalrace de manche, maar bleek zijn schouder te hebben gebroken en kon niet starten in de tweede manche.
"Ik heb hier geen woorden voor. Ik heb het zo slim gespeeld dit jaar, ik nam nul risico en deed alles volgens plan dit seizoen", aldus Herlings. "Ik lag bijna aan de leiding van het kampioenschap en toen dit. Zoals je kan zien op de helling kwam de startblokkering er nog niet uit, dus verloor ik een beetje mijn evenwicht, en voor ik het wist landde er iemand op mijn linkerschouder. Ik kan niet geloven dat ik de manche nog won met een gebroken schouderblad. De pijn was onwerkelijk, ik had de hele wedstrijd tranen in mijn ogen van de pijn."
De Grand Prix werd gewonnen door de Sloveen Tim Gajser die in de eerste manche derde en in de tweede manche tweede werd, achter Antonio Cairoli. Gajser verstevigde door het uitvallen van Herlings zijn voorsprong in de WK-stand naar 23 punten op Herlings, Cairoli en de Fransman Romain Febvre, die alle drie 143 punten hebben.
Het is nog niet duidelijk of Herlings lang uitgeschakeld is. "Maandag gaan we verder kijken hoe erg de schade is en wanneer we weer kunnen racen," schreef hij op zijn Instagrampagina.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
17 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
5 uur geleden