Herlings perplex na bizarre aanrijding tijdens MXGP
OSS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft geen woorden voor het incident bij de Nederlandse Grand Prix in de MXGP waar hij het slachtoffer van werd. Kort na de start vloog een concurrent met zijn motor door de lucht en landde op de linkerschouder van de Nederlander. Hij bleef wonderwel op de been, won na een inhaalrace de manche, maar bleek zijn schouder te hebben gebroken en kon niet starten in de tweede manche.
"Ik heb hier geen woorden voor. Ik heb het zo slim gespeeld dit jaar, ik nam nul risico en deed alles volgens plan dit seizoen", aldus Herlings. "Ik lag bijna aan de leiding van het kampioenschap en toen dit. Zoals je kan zien op de helling kwam de startblokkering er nog niet uit, dus verloor ik een beetje mijn evenwicht, en voor ik het wist landde er iemand op mijn linkerschouder. Ik kan niet geloven dat ik de manche nog won met een gebroken schouderblad. De pijn was onwerkelijk, ik had de hele wedstrijd tranen in mijn ogen van de pijn."
De Grand Prix werd gewonnen door de Sloveen Tim Gajser die in de eerste manche derde en in de tweede manche tweede werd, achter Antonio Cairoli. Gajser verstevigde door het uitvallen van Herlings zijn voorsprong in de WK-stand naar 23 punten op Herlings, Cairoli en de Fransman Romain Febvre, die alle drie 143 punten hebben.
Het is nog niet duidelijk of Herlings lang uitgeschakeld is. "Maandag gaan we verder kijken hoe erg de schade is en wanneer we weer kunnen racen," schreef hij op zijn Instagrampagina.
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
19 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden