Herlings gaat laatste grand prix in met 3 punten achterstand
MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft de voorlaatste grand prix van het jaar in de MXGP gewonnen en gaat met 3 punten achterstand op Romain Febvre de slotwedstrijd van het seizoen in. De 27-jarige Brabander schreef in Mantova de Grote Prijs van Lombardije op zijn naam. Hij eindigde in de eerste manche als tweede achter zijn Franse rivaal en won daarna met overmacht de tweede manche.
Febvre moest als nummer 2 van de tweede race bijna 20 seconden toegeven op de Nederlander. Dankzij de winst in de tweede manche werd Herlings gehuldigd als dagwinnaar. Hij hield net als Febvre 47 punten over aan de GP van Lombardije. De Italiaan Antonio Cairoli eindigde voor eigen publiek als derde met 38 punten.
De Sloveense titelverdediger Tim Gajser raakte achterop in de titelstrijd. Gajser werd respectievelijk achtste en derde, goed voor in totaal 33 punten. De Sloveen heeft nu 15 punten achterstand op Febvre, die woensdag als leider van het WK-klassement begint aan de afsluitende Grote Prijs van Mantova. Glenn Coldenhoff staat in het WK op de zevende plaats.
"Ik kijk uit naar die laatste wedstrijd", zei Herlings, die getergd was omdat hij in de openingsronde van de tweede manche tot twee keer toe nogal ruw werd geblokt door Febvre. De Brabander, wereldkampioen in 2018, wist de Fransman desondanks wel te passeren en reed daarna met groots machtsvertoon naar zijn 98e GP-zege.
Eerder op de dag had Herlings na een inhaalrace de schade beperkt gehouden in de eerste manche. De KTM-coureur was in de openingsronde onderuit gegaan. Hij wist vanaf de vijftiende plaats weer naar voren te rijden. Alleen Febvre bleef net buiten bereik. Gajser kwam als derde over de finish, maar werd door de wedstrijdleiding voor straf teruggezet naar de achtste plek omdat hij bij de start had afgesneden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
5 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
6 uur geleden