Herlings de beste in openingsrace Dutch Masters motorcross
HARFSEN (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft de openingswedstrijd van de Dutch Masters op zijn naam geschreven. De Brabander won beide manches in de 500cc op het circuit in Harfsen.
Herlings maakte vorig weekeinde zijn rentree in de zwaarste klasse van de motorcross. De fabrieksrijder van KTM eindigde als tweede in de Grote Prijs van Patagonië-Argentinië. Na een jaar zonder wedstrijden vanwege een gebroken hiel was dat een veelbelovend begin van het wereldkampioenschap. Herlings is tweevoudig wereldkampioen in de MXGP, de zwaarste categorie.
De Dutch Masters diende als voorbereiding op de Grote Prijs van Sardinië, die over een week wordt verreden.
Onderuit
Brian Bogers kwam in het Gelderse dorp Harfsen in de eerste manche hard ten val en besloot voor controle naar het ziekenhuis te gaan. Hij startte niet meer in de tweede manche.
Herlings moest in de eerste race vooral afrekenen met de achter hem jagende Belg Brent Van Doninck. In de tweede manche hield hij de Fransman Romain Febvre en Calvin Vlaanderen achter zich.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
32 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
41 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
2 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
2 uur geleden