Herlings de beste in openingsrace Dutch Masters motorcross
HARFSEN (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft de openingswedstrijd van de Dutch Masters op zijn naam geschreven. De Brabander won beide manches in de 500cc op het circuit in Harfsen.
Herlings maakte vorig weekeinde zijn rentree in de zwaarste klasse van de motorcross. De fabrieksrijder van KTM eindigde als tweede in de Grote Prijs van Patagonië-Argentinië. Na een jaar zonder wedstrijden vanwege een gebroken hiel was dat een veelbelovend begin van het wereldkampioenschap. Herlings is tweevoudig wereldkampioen in de MXGP, de zwaarste categorie.
De Dutch Masters diende als voorbereiding op de Grote Prijs van Sardinië, die over een week wordt verreden.
Onderuit
Brian Bogers kwam in het Gelderse dorp Harfsen in de eerste manche hard ten val en besloot voor controle naar het ziekenhuis te gaan. Hij startte niet meer in de tweede manche.
Herlings moest in de eerste race vooral afrekenen met de achter hem jagende Belg Brent Van Doninck. In de tweede manche hield hij de Fransman Romain Febvre en Calvin Vlaanderen achter zich.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
1 uur geleden