Herlings boekt zege nummer 89 in WK motorcross
KEGUMS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in Letland zijn eerste grand prix na de coronapauze gewonnen. Hij was na twee manches de sterkste in de Grote Prijs van Kegums. De Brabander boekte al de 89e GP-zege in zijn carrière.
Herlings genoot van dubbel succes op het circuit van Kegums, want hij won ook voor het eerst na de hervatting van het WK motorcross een manche. De zege in de tweede heat leverde hem meteen de dagwinst op met 43 punten. Hij had 1 punt meer dan de Litouwer Arminas Jasikonis. De Spanjaard Jorge Prado eindigde als derde.
Herlings verstevigde de leiding in het kampioenschap. Hij liep uit op de Sloveen Tim Gajser, die in Kegums de eerste manche won, maar in de tweede uitviel en puntloos bleef. Herlings was zelf als vierde gefinisht in de eerste heat.
De wereldkampioen in de MXGP van 2018 liet in de tweede heat weer iets van zijn ouderwetse klasse zien. Hij pakte na de eerste ronde de leiding en stond deze niet meer af. Aan de meet had hij bijna 8 seconden voorsprong op de nummer twee, de Italiaan Antonio Cairoli.
Glenn Coldenhoff viel vorige week in de Grote Prijs van Riga nog uit met pijnlijke ribben, maar de Brabander voelde zich goed genoeg om te starten. Hij reed naar een verdienstelijke zesde plaats.
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
36 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
1 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
7 uur geleden