Herkenbosch: alleen in dringende gevallen even naar huis
HERKENBOSCH (ANP) - Inwoners van Herkenbosch mogen alleen in dringende gevallen even naar hun woning, bijvoorbeeld om medicatie op te halen. Dat maakte de gemeente Roerdalen woensdagmiddag bekend.
Inwoners die even naar huis willen moeten zich melden op de parkeerplaats bij het sportpark in Herkenbosch. Van daaruit kunnen ze met een pendelbusje mee het dorp in.
Het is nog niet bekend of en wanneer de inwoners definitief naar huis mogen. In de loop van de namiddag verwacht de gemeente daarover een beslissing te nemen. Het dorp Herkenbosch werd in de nacht van dinsdag op woensdag geƫvacueerd omdat het al twee dagen in de rook lag van de brand in natuurgebied de Meinweg en er sprake was van koolmonoxide.
Sporthallen
De gemeente liet eerst twee zorgcentra evacueren en vervolgens de rest van het dorp. De 4200 inwoners hebben een heenkomen bij familie of vrienden gezocht. Wie daar niet terecht kon, werd opgevangen in enkele sporthallen in de omgeving. Woensdag maakten nog 155 inwoners gebruik van deze voorziening, georganiseerd door het Rode Kruis.
Herkenbosch is woensdag afgegrendeld met hekken en politie en handhavers houden een oogje in het zeil.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
14 uur geleden