Herkenbosch: alleen in dringende gevallen even naar huis
HERKENBOSCH (ANP) - Inwoners van Herkenbosch mogen alleen in dringende gevallen even naar hun woning, bijvoorbeeld om medicatie op te halen. Dat maakte de gemeente Roerdalen woensdagmiddag bekend.
Inwoners die even naar huis willen moeten zich melden op de parkeerplaats bij het sportpark in Herkenbosch. Van daaruit kunnen ze met een pendelbusje mee het dorp in.
Het is nog niet bekend of en wanneer de inwoners definitief naar huis mogen. In de loop van de namiddag verwacht de gemeente daarover een beslissing te nemen. Het dorp Herkenbosch werd in de nacht van dinsdag op woensdag geëvacueerd omdat het al twee dagen in de rook lag van de brand in natuurgebied de Meinweg en er sprake was van koolmonoxide.
Sporthallen
De gemeente liet eerst twee zorgcentra evacueren en vervolgens de rest van het dorp. De 4200 inwoners hebben een heenkomen bij familie of vrienden gezocht. Wie daar niet terecht kon, werd opgevangen in enkele sporthallen in de omgeving. Woensdag maakten nog 155 inwoners gebruik van deze voorziening, georganiseerd door het Rode Kruis.
Herkenbosch is woensdag afgegrendeld met hekken en politie en handhavers houden een oogje in het zeil.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
5 uur geleden