Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Herkenbaar' FC Utrecht moet gaan strijden om Europees voetbal

'Herkenbaar' FC Utrecht moet gaan strijden om Europees voetbal

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht wil zich in het nieuwe seizoen plaatsen voor Europees voetbal. De Eredivisieclub eindigde vorig seizoen als zevende in de competitie, maar slaagde er toen niet in zich via de play-offs te plaatsen voor de voorronden van de Conference League. "De doelstelling is het behalen van Europees voetbal", blikt technisch directeur Jordy Zuidam op de website van FC Utrecht vooruit. "We willen een herkenbaar FC Utrecht zien, waar veel energie in zit."

Volgens Zuidam is de ploeg klaar voor het nieuwe seizoen dat voor FC Utrecht zaterdag begint met een uitwedstrijd tegen PSV. "Ik denk dat we heel tevreden zijn over de selectie die er nu staat. Er is tijdens deze voorbereiding keihard gewerkt en een goed fundament gelegd. Nieuwe jongens hebben hun plekje kunnen vinden in Utrecht en in het team. Ik ben ervan overtuigd dat we een heel mooi seizoen tegemoet gaan."

FC Utrecht nam Mattijs Branderhorst en Souffian El Karouani over van NEC en legde onder anderen Marouan Azarkan (Feyenoord), Isac Lidberg (Go Ahead Eagles) en Mats Seuntjens (RKC) vast. Zuidam houdt ook nog rekening met spelers die kunnen vertrekken deze maand. "We willen de groep bij elkaar houden, maar we weten ook dat dit, bijvoorbeeld met topscorer van de Eredivisie, Tasos Douvikas, een heel grote uitdaging wordt. En we weten ook allemaal dat we uitgaande transfers nodig hebben om de club gezond te houden."

Meer uit Voetbal

Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

1 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

3 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

11 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

13 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

14 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

15 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

15 uur geleden