Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herindelingsverkiezingen in Hellevoetsluis, Brielle en Westvoorne

Herindelingsverkiezingen in Hellevoetsluis, Brielle en Westvoorne

DEN HAAG (ANP) - In de Zuid-Hollandse gemeenten Hellevoetsluis, Brielle en Westvoorne stemmen inwoners woensdag voor de gemeenteraad van de nieuwe fusiegemeente Voorne aan Zee. Vanaf 1 januari komend jaar moeten de drie gemeenten één nieuwe gemeente vormen.

Burgemeesters Gregor Rensen (Brielle), Milène Junius (Hellevoetsluis) en Henk de Graad (locoburgemeester Westvoorne) gaven eind oktober het startsein voor de verkiezingscampagne. Hier deden tien partijen aan mee.

Rond de verkiezingen laten verschillende landelijke politici zich zien in de drie gemeenten. Zo brengen Wopke Hoekstra en Hanke Bruins Slot (CDA) op de verkiezingsdag een bezoek. Attje Kuiken (PvdA) en Thierry Baudet (FVD) kwamen eerder al langs.

De drie gemeenten deden in maart dit jaar niet mee aan de landelijke gemeenteraadsverkiezingen wegens de herindelingsverkiezingen.

Meer uit Binnenland

Geen schade aan kades, gemalen en bruggen rond aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - De kades, gemalen en bruggen rond het Groningse dorp Zeerijp hebben geen grote schade opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Waterschap Noorderzijlvest heeft alle "risicovolle objecten" in een straal van 10 kilometer rond het epicentrum geïnspecteerd. Volgens een woordvoerster zijn daarbij geen schades ontdekt die "de werking van deze objecten in gevaar brengen". Dat geldt ook voor de dijken en constructies van waterschap Hunze en Aa's, dat een deel van Groningen als werkgebied heeft.

4 minuten geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Groningen loopt op naar 246

GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn inmiddels 246 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie en deden zij melding van een zogenoemde Acuut Onveilige Situatie.

24 minuten geleden
Nederland levert komend halfjaar geen F-35-onderdelen aan Israël

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert ook de komende zes maanden geen F-35-onderdelen aan Israël, schrijven demissionair ministers Aukje de Vries van Buitenlandse Handel en David van Weel van Buitenlandse Zaken (beiden VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. De Hoge Raad oordeelde op 3 oktober dat Nederland de uit- en doorvoer van onderdelen van de jachtvliegtuigen naar Israël opnieuw moest beoordelen.

33 minuten geleden
Hack bij RTV Noord was volgens omroep geen gerichte aanval

GRONINGEN (ANP) - De hack op RTV Noord was geen gerichte aanval op de journalistieke organisatie. Ook kwam het niet door het klikken op een verkeerde link door een medewerker. Het bedrijf zou slachtoffer zijn geworden van een ransomware-aanvaller die wereldwijd willekeurig organisaties aanvalt, meldt de omroep vrijdag. Die heeft aangifte gedaan.

39 minuten geleden
Dit jaar meer vuurwerk in beslag genomen dan 2024 rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar is tot nu toe ruim 63.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat blijkt uit gegevens van de Vuurwerkbarometer 2025, meldt het Openbaar Ministerie. De hoeveelheid is ruim meer dan vorig jaar rond deze tijd, toen bijna 46.000 kilo vuurwerk van straat werd gehaald.

42 minuten geleden
Leraar uit Urk vast voor langdurig ontucht met minderjarige

URK (ANP) - Een man uit Urk is aangehouden op verdenking van het plegen van ontucht met een minderjarige over een langere periode. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Omroep Flevoland. De man is leraar in Urk, het slachtoffer komt niet uit die plaats en zat niet op de school waar de verdachte lesgeeft.

56 minuten geleden
Man (69) vast na grootste cocaïnevondst ooit in haven Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 69-jarige man uit Amsterdam zit vast op verdenking van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4500 kilo cocaïne via de haven van Amsterdam. De douane vond de drugs op 13 juni verstopt tussen een lading hout uit Ghana. Volgens het Openbaar Ministerie betreft het de grootste cocaïnevangst ooit in de Amsterdamse haven.

57 minuten geleden