Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden

Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden

WASHINGTON (ANP) - In veel Amerikaanse steden worden dinsdag herdenkingsdiensten gehouden ter nagedachtenis aan George Floyd, die op 25 mei 2020 werd gedood door een politieagent in de stad Minneapolis. Er zijn stille tochten, gebedsbijeenkomsten en demonstraties georganiseerd.

In Minneapolis vindt een soort festival plaats waar aandacht wordt besteed aan de Afro-Amerikaanse cultuur en historie om Floyd te herdenken. In de stad is het plein waar Floyd werd gedood nog altijd ingericht als herdenkingsplek. Dochter Gianna Floyd (7) is bij een mars in Atlanta, Georgia.

Grote steden als New York, Los Angeles en Chicago hebben meerdere evenementen gepland. In New York werd dinsdagochtend (lokale tijd) al een mars gehouden ter ere van Floyd. In Los Angeles is een grote bijeenkomst gepland en in Philadelphia is een gebedsdienst georganiseerd.

Burgerrechtenbeweging NAACP heeft om 09.29 uur een minuut stilte gehouden, als symbool voor de 9 minuten en 29 seconden die agent Derek Chauvin zijn knie op de nek van Floyd gedrukt hield.

Een groot deel van de familie van George Floyd gaat op bezoek bij president Joe Biden in het Witte Huis. Biden is druk bezig een wet door te voeren om de politie te hervormen. Dat wilde hij voor 25 mei gedaan hebben, maar dat is niet gelukt. De wet is vernoemd naar Floyd.

Meer uit Buitenland

Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

41 minuten geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

42 minuten geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

1 uur geleden
Iran dreigt met 'regionaal conflict' bij Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden
Musk meldt maatregelen tegen Starlink-gebruik door Rusland

WASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."

1 uur geleden
Advocaat: vrouw ontmoette ex-prins Andrew in Royal Lodge in 2010

LONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.

2 uur geleden
Grensovergang Rafah deels heropend

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.

3 uur geleden