Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden
WASHINGTON (ANP) - In veel Amerikaanse steden worden dinsdag herdenkingsdiensten gehouden ter nagedachtenis aan George Floyd, die op 25 mei 2020 werd gedood door een politieagent in de stad Minneapolis. Er zijn stille tochten, gebedsbijeenkomsten en demonstraties georganiseerd.
In Minneapolis vindt een soort festival plaats waar aandacht wordt besteed aan de Afro-Amerikaanse cultuur en historie om Floyd te herdenken. In de stad is het plein waar Floyd werd gedood nog altijd ingericht als herdenkingsplek. Dochter Gianna Floyd (7) is bij een mars in Atlanta, Georgia.
Grote steden als New York, Los Angeles en Chicago hebben meerdere evenementen gepland. In New York werd dinsdagochtend (lokale tijd) al een mars gehouden ter ere van Floyd. In Los Angeles is een grote bijeenkomst gepland en in Philadelphia is een gebedsdienst georganiseerd.
Burgerrechtenbeweging NAACP heeft om 09.29 uur een minuut stilte gehouden, als symbool voor de 9 minuten en 29 seconden die agent Derek Chauvin zijn knie op de nek van Floyd gedrukt hield.
Een groot deel van de familie van George Floyd gaat op bezoek bij president Joe Biden in het Witte Huis. Biden is druk bezig een wet door te voeren om de politie te hervormen. Dat wilde hij voor 25 mei gedaan hebben, maar dat is niet gelukt. De wet is vernoemd naar Floyd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden