Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden

Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden

WASHINGTON (ANP) - In veel Amerikaanse steden worden dinsdag herdenkingsdiensten gehouden ter nagedachtenis aan George Floyd, die op 25 mei 2020 werd gedood door een politieagent in de stad Minneapolis. Er zijn stille tochten, gebedsbijeenkomsten en demonstraties georganiseerd.

In Minneapolis vindt een soort festival plaats waar aandacht wordt besteed aan de Afro-Amerikaanse cultuur en historie om Floyd te herdenken. In de stad is het plein waar Floyd werd gedood nog altijd ingericht als herdenkingsplek. Dochter Gianna Floyd (7) is bij een mars in Atlanta, Georgia.

Grote steden als New York, Los Angeles en Chicago hebben meerdere evenementen gepland. In New York werd dinsdagochtend (lokale tijd) al een mars gehouden ter ere van Floyd. In Los Angeles is een grote bijeenkomst gepland en in Philadelphia is een gebedsdienst georganiseerd.

Burgerrechtenbeweging NAACP heeft om 09.29 uur een minuut stilte gehouden, als symbool voor de 9 minuten en 29 seconden die agent Derek Chauvin zijn knie op de nek van Floyd gedrukt hield.

Een groot deel van de familie van George Floyd gaat op bezoek bij president Joe Biden in het Witte Huis. Biden is druk bezig een wet door te voeren om de politie te hervormen. Dat wilde hij voor 25 mei gedaan hebben, maar dat is niet gelukt. De wet is vernoemd naar Floyd.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

2 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

2 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

4 uur geleden
VN eisen duidelijkheid van VS over bombardement op school Iran

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Bondskanselier Merz waarschuwt voor instorten staat Iran

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.

5 uur geleden
Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

6 uur geleden