Herdenkingen voor George Floyd in veel Amerikaanse steden
WASHINGTON (ANP) - In veel Amerikaanse steden worden dinsdag herdenkingsdiensten gehouden ter nagedachtenis aan George Floyd, die op 25 mei 2020 werd gedood door een politieagent in de stad Minneapolis. Er zijn stille tochten, gebedsbijeenkomsten en demonstraties georganiseerd.
In Minneapolis vindt een soort festival plaats waar aandacht wordt besteed aan de Afro-Amerikaanse cultuur en historie om Floyd te herdenken. In de stad is het plein waar Floyd werd gedood nog altijd ingericht als herdenkingsplek. Dochter Gianna Floyd (7) is bij een mars in Atlanta, Georgia.
Grote steden als New York, Los Angeles en Chicago hebben meerdere evenementen gepland. In New York werd dinsdagochtend (lokale tijd) al een mars gehouden ter ere van Floyd. In Los Angeles is een grote bijeenkomst gepland en in Philadelphia is een gebedsdienst georganiseerd.
Burgerrechtenbeweging NAACP heeft om 09.29 uur een minuut stilte gehouden, als symbool voor de 9 minuten en 29 seconden die agent Derek Chauvin zijn knie op de nek van Floyd gedrukt hield.
Een groot deel van de familie van George Floyd gaat op bezoek bij president Joe Biden in het Witte Huis. Biden is druk bezig een wet door te voeren om de politie te hervormen. Dat wilde hij voor 25 mei gedaan hebben, maar dat is niet gelukt. De wet is vernoemd naar Floyd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
58 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
2 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden