Herdenking voor slachtoffers Tarwekamp begonnen in Adventkerk
DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in de Haagse wijk Mariahoeve is zaterdagmiddag een herdenking begonnen voor de slachtoffers van de explosies die een week geleden een portiekflat aan de Tarwekamp verwoestten.
De kerk en de gemeente Den Haag verwachten dat enkele honderden mensen naar de inloopbijeenkomst komen en de gelegenheid nemen om samen stil te staan bij de gevolgen van de explosies en grote brand, waarbij zes mensen het leven verloren en vier anderen gewond raakten.
Buiten de kerk hangt de vlag halfstok en belangstellenden lopen rustig naar binnen. De sfeer is plechtig, merkt een ANP-verslaggever.
'Luisteren'
De gebeurtenissen hebben veel mensen in de wijk aangegrepen. Een man zegt dat hij sinds de klap paranoïde is geworden, een ander zegt dat hij steeds aan de gebeurtenissen moet denken.
De bijeenkomst is alleen bedoeld voor wijkbewoners en een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur. Burgemeester Jan van Zanen komt, evenals een aantal wethouders. "Ik kom hier om te luisteren. Om antwoorden te geven op de vragen van mensen en er voor ze te zijn", zei Van Zanen bij aankomst.
Op een scherm aan de muur van de kerk aan de Robijnhorst staat in het Nederlands, Papiamento, Turks, Frans, Engels en Portugees: 'Lieve inwoners van Mariahoeve, u bent in onze gedachten'.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
7 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
12 uur geleden