Herdenking voor slachtoffers Tarwekamp begonnen in Adventkerk
DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in de Haagse wijk Mariahoeve is zaterdagmiddag een herdenking begonnen voor de slachtoffers van de explosies die een week geleden een portiekflat aan de Tarwekamp verwoestten.
De kerk en de gemeente Den Haag verwachten dat enkele honderden mensen naar de inloopbijeenkomst komen en de gelegenheid nemen om samen stil te staan bij de gevolgen van de explosies en grote brand, waarbij zes mensen het leven verloren en vier anderen gewond raakten.
Buiten de kerk hangt de vlag halfstok en belangstellenden lopen rustig naar binnen. De sfeer is plechtig, merkt een ANP-verslaggever.
'Luisteren'
De gebeurtenissen hebben veel mensen in de wijk aangegrepen. Een man zegt dat hij sinds de klap paranoïde is geworden, een ander zegt dat hij steeds aan de gebeurtenissen moet denken.
De bijeenkomst is alleen bedoeld voor wijkbewoners en een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur. Burgemeester Jan van Zanen komt, evenals een aantal wethouders. "Ik kom hier om te luisteren. Om antwoorden te geven op de vragen van mensen en er voor ze te zijn", zei Van Zanen bij aankomst.
Op een scherm aan de muur van de kerk aan de Robijnhorst staat in het Nederlands, Papiamento, Turks, Frans, Engels en Portugees: 'Lieve inwoners van Mariahoeve, u bent in onze gedachten'.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
5 uur geleden