Herdenking voor slachtoffers Tarwekamp begonnen in Adventkerk
DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in de Haagse wijk Mariahoeve is zaterdagmiddag een herdenking begonnen voor de slachtoffers van de explosies die een week geleden een portiekflat aan de Tarwekamp verwoestten.
De kerk en de gemeente Den Haag verwachten dat enkele honderden mensen naar de inloopbijeenkomst komen en de gelegenheid nemen om samen stil te staan bij de gevolgen van de explosies en grote brand, waarbij zes mensen het leven verloren en vier anderen gewond raakten.
Buiten de kerk hangt de vlag halfstok en belangstellenden lopen rustig naar binnen. De sfeer is plechtig, merkt een ANP-verslaggever.
'Luisteren'
De gebeurtenissen hebben veel mensen in de wijk aangegrepen. Een man zegt dat hij sinds de klap paranoïde is geworden, een ander zegt dat hij steeds aan de gebeurtenissen moet denken.
De bijeenkomst is alleen bedoeld voor wijkbewoners en een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur. Burgemeester Jan van Zanen komt, evenals een aantal wethouders. "Ik kom hier om te luisteren. Om antwoorden te geven op de vragen van mensen en er voor ze te zijn", zei Van Zanen bij aankomst.
Op een scherm aan de muur van de kerk aan de Robijnhorst staat in het Nederlands, Papiamento, Turks, Frans, Engels en Portugees: 'Lieve inwoners van Mariahoeve, u bent in onze gedachten'.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
9 uur geleden