Herdenking vliegramp met MH17 is ook dit jaar digitaal
VIJFHUIZEN (ANP) - De vliegramp met vlucht MH17 van Malaysia Airlines wordt zaterdag herdacht. Vanwege de coronamaatregelen is de herdenking net als vorig jaar digitaal.
Het vliegtuig, dat onderweg was vanaf Schiphol naar Kuala Lumpur, werd op 17 juli 2014 boven Oekraïne met een Buk-raket uit de lucht geschoten. Alle 298 mensen aan boord, onder wie 193 Nederlanders, kwamen om het leven.
Wie zich vooraf heeft aangemeld, kan de herdenking vanaf 14.00 uur online volgen. Tijdens de plechtigheid worden onder meer de namen van de slachtoffers voorgelezen.
Sinds 2017 is er een Nationaal Monument voor de slachtoffers in Vijfhuizen (Haarlemmermeer).
Vorig jaar is in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol het strafproces begonnen tegen vier verdachten, drie Russen en een Oekraïner. De verwachting is dat de behandeling van de zaak nog tot november duurt. De uitspraak van de rechtbank wordt niet eerder verwacht dan volgend jaar.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie verklaart verrast te zijn door de onaangekondigde demonstratie van boeren op woensdagavond in Apeldoorn. De politie greep niet in, hield niemand aan en begeleidde de trekkers over de snelweg. "Ook als een demonstratie niet is aangemeld, hebben we die te faciliteren", laat een woordvoerder weten. "Dat valt binnen het demonstratierecht."
13 minuten geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die is ingesteld vanwege een grote natuurbrand in het natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Oostrum en Venray blijft voorlopig van kracht. Dat meldt de gemeente Venray.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eenheid die de strijd voor gelijkheid al zo lang draagt, wordt op de proef gesteld. Dat zei staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) donderdag tijdens de Human Rights Conference in Amsterdam, ter ere van de World Pride. "De recente, afschuwelijke aanval op een Pride-viering in Berlijn heeft ons laten zien hoe ver die beproeving kan gaan", aldus de bewindsvrouw. Ook premier Rob Jetten en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema memoreerden de aanslag woensdag tijdens de opening van de Prideconferentie.
2 uur geledenHALLSTATT (ANP) - Twee Nederlanders zijn woensdag zwaargewond geraakt door valpartijen in de Alpen in Oostenrijk. Met helikopters werden ze naar ziekenhuizen gebracht, meldt de Oostenrijkse politie donderdag.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer heeft de hele nacht controles uitgevoerd bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen, bij Oostrum en Venray. Dat meldt de veiligheidsregio. In het gebied brak deze week een grote natuurbrand uit. Op woensdagmiddag werd gemeld dat de brand onder controle was.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Boxmeer en Venray is in de vroege ochtend van donderdag volledig hervat. Dat maakte Arriva bekend.
7 uur geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.
14 uur geleden