Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking van laatste transport vanuit Kamp Vught

Herdenking van laatste transport vanuit Kamp Vught

VUGHT (ANP) - Bij Nationaal Monument Kamp Vught worden vrijdag de laatste transporten vanuit het kamp in 1944 herdacht. In de nacht van 5 op 6 september, nu 76 jaar geleden, zetten de Duitsers nog 3000 gevangenen op transport naar concentratiekamp Sachsenhausen. Van deze groep haalde meer dan de helft het einde van de Tweede Wereldoorlog niet.

In september 1944 bevrijdden de geallieerden het zuiden van Nederland. De Duitsers trokken zich bij hun nadering ijlings terug en ontruimden onder meer Kamp Vught in Noord-Brabant, het SS-concentratiekamp dat in 1943 was geopend omdat de kampen in Amersfoort en Westerbork vol zaten. In Vught verbleven behalve Joden veel politieke gevangenen en verzetsstrijders.

De herdenking vrijdagmorgen is openbaar, maar bezoekers moeten zich wel aan de coronaregels houden. Een stille tocht vertrekt vanaf het raadhuis in Vught naar het Sachsenhausen-monument in het Reeburgpark. Daar spreekt onder anderen minister van Staat Piet Hein Donner, president van de Oorlogsgravenstichting. Er is gelegenheid om bloemen te leggen bij het monument, aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Meer dan een uur storing DigiD door ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.

3 minuten geleden
NVWA waarschuwt voor kindervestjes Wibra

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.

13 minuten geleden
Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

18 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

22 minuten geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

1 uur geleden
Heerma ziet 'zorgwekkende signalen' over mogelijke jongerenrellen

DEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."

1 uur geleden
Van Essen: best diepgegaan met verbeteringen stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."

2 uur geleden