Herdenking slachtoffers vliegramp MH17 in Vijfhuizen en Hilversum
VIJFHUIZEN/HILVERSUM (ANP) - In Vijfhuizen en Hilversum worden zondagmiddag de slachtoffers van de vliegramp met de MH17 herdacht. Acht jaar geleden werd het toestel van Malaysia Airlines boven Oost-Oekraïne uit de lucht geschoten. Alle 298 inzittenden kwamen om, onder wie 196 Nederlanders.
Na aangepaste herdenkingen vanwege corona in 2020 en 2021 kunnen de nabestaanden weer bij elkaar komen bij het Nationaal Monument in Vijfhuizen. Piet Ploeg, voorzitter van de stichting Vliegramp MH17, houdt een toespraak. De nabestaanden lezen de namen van de slachtoffers voor.
In Hilversum wordt een herdenking georganiseerd voor de vijftien inwoners van de Noord-Hollandse plaats die door de ramp om het leven kwamen. Burgemeester Gerhard van den Top en pastoor Jules Dresmé houden een korte toespraak. Oud-burgemeester Pieter Broertjes noemt de namen van de Hilversumse slachtoffers. Ook worden, in het bijzijn van een aantal nabestaanden, zonnebloemen gelegd bij het Hilversumse MH17-monument.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
37 minuten geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
43 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
9 uur geleden