Herdenking slachtoffers vliegramp MH17 in Vijfhuizen en Hilversum
VIJFHUIZEN/HILVERSUM (ANP) - In Vijfhuizen en Hilversum worden zondagmiddag de slachtoffers van de vliegramp met de MH17 herdacht. Acht jaar geleden werd het toestel van Malaysia Airlines boven Oost-Oekraïne uit de lucht geschoten. Alle 298 inzittenden kwamen om, onder wie 196 Nederlanders.
Na aangepaste herdenkingen vanwege corona in 2020 en 2021 kunnen de nabestaanden weer bij elkaar komen bij het Nationaal Monument in Vijfhuizen. Piet Ploeg, voorzitter van de stichting Vliegramp MH17, houdt een toespraak. De nabestaanden lezen de namen van de slachtoffers voor.
In Hilversum wordt een herdenking georganiseerd voor de vijftien inwoners van de Noord-Hollandse plaats die door de ramp om het leven kwamen. Burgemeester Gerhard van den Top en pastoor Jules Dresmé houden een korte toespraak. Oud-burgemeester Pieter Broertjes noemt de namen van de Hilversumse slachtoffers. Ook worden, in het bijzijn van een aantal nabestaanden, zonnebloemen gelegd bij het Hilversumse MH17-monument.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs lopen zaterdag in een mars door Amsterdam. Ze verzamelden op de Dam en riepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geleden