Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking Kamp Amersfoort alleen online wegens virus

Herdenking Kamp Amersfoort alleen online wegens virus

AMERSFOORT (ANP) - De herdenking van 75 jaar bevrijding van Kamp Amersfoort op 19 april gaat niet door voor publiek. Vanwege de maatregelen rondom het coronavirus zet het kamp op 19 april alleen een videofilm van herdenkingsactiviteiten online, aldus directeur Willemien Meershoek vrijdag.

In Kamp Amersfoort zaten in de Tweede Wereldoorlog ruim 35.000 Nederlanders gevangen. Voor een deel waren dat verzetsmensen, maar er zaten ook politieke gevangenen, Joden, zigeuners en zogenoemde asocialen. De leefomstandigheden waren erbarmelijk. Velen overleefden het kamp niet. Op 19 april 1945 droegen de Duitsers het kamp over aan het Rode Kruis.

Bij de jubileumherdenking zou onder andere een groot koor van nabestaanden en familieleden van oud-gevangenen zingen. Dit koor kan door het uitbreken van de coronacrisis niet meer oefenen, zodat in de videofilm alleen beelden van repetities te zien zullen zijn. Het geschiedenisprogramma Andere Tijden van NTR en VPRO besteedt op 25 maart aandacht aan Kamp Amersfoort.

Sovjet Ereveld

Ook de jaarlijkse herdenking op het Sovjet Ereveld in Leusden gaat niet door vanwege de coronamaatregelen. Op 9 april worden er elk jaar kaarsen aangestoken op de graven van Sovjetmilitairen die in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog om het leven kwamen. Dat gaat nu als dat mogelijk is in zeer kleine kring gebeuren, aldus de organisatie. Een opname van die bijeenkomst verschijnt op sociale media.

Op 5 mei gaat het 'Bevrijdingsfestival op de fiets', de zogenoemde Freedom Ride, niet door. Deze massale fietstocht van topsporters, politiemensen, militairen en veteranen zou dit jaar langs herdenkingsplekken in Drenthe voeren. De organisatie wil de tocht later dit jaar alsnog laten plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

Weekend 24 en 25 mei geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

ROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.

1 uur geleden
Brandweer surveilleert in de lucht om natuurbranden op te sporen

DEN HAAG (ANP) - Om natuurbranden snel te kunnen opsporen, voert de brandweer in een aantal regio's surveillances uit vanuit de lucht. Dat zegt Edwin Kok, coƶrdinator van de Taskforce Natuurbranden bij Brandweer Nederland. Ook staat er sinds dinsdag een blushelikopter klaar bij Defensie, zodat die sneller inzetbaar is bij een natuurbrand.

1 uur geleden
OM: tientallen verwondingen dode vrouw in woning Amsterdam-West

AMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige vrouw die op 1 februari dood werd gevonden in een woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West, had ruim veertig snij- en steekwonden. Haar partner, de 32-jarige Khalid A., heeft bekend dat hij deze heeft toegebracht.

1 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen op defensielocaties aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - De veiligheidsmaatregelen op defensielocaties worden aangescherpt wegens een toegenomen dreiging, meldt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). De zogeheten 'alert state' wordt verhoogd van het eerste naar het tweede niveau, van de zes.

1 uur geleden
Eind mei tien dagen geen treinen tussen Zwolle en Deventer

UTRECHT (ANP) - Van zaterdag 24 mei tot maandagochtend 2 juni rijden er geen treinen tussen Zwolle en Deventer. Er wordt dan gewerkt aan de bovenleiding. De NS laat weten dat de werkzaamheden op 2 juni naar verwachting om 02.00 uur klaar zijn. In de ochtendspits rijden die maandag dus weer treinen.

2 uur geleden
Oud-minister Van Weyenberg benoemd tot nieuwe wethouder Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Oud-minister van Financiƫn Steven van Weyenberg (D66) is in de gemeenteraad benoemd tot nieuwe woningbouwwethouder van Amsterdam. Hij volgt Reinier van Dantzig op, die om gezondheidsredenen zijn taken neerlegde.

3 uur geleden
Verdachte in chantagezaak Johnny de Mol wraakt rechters

AMSTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van een poging Johnny de Mol af te persen, heeft de rechters in die zaak gewraakt. Dat bevestigt de rechtbank in Amsterdam na berichtgeving van het AD. De zaak waarin Karim A. uit Utrecht verdachte is, dient donderdag.

3 uur geleden