Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking bombardement Nijmegen zonder publiek

Herdenking bombardement Nijmegen zonder publiek

NIJMEGEN (ANP) - De herdenking van het bombardement op Nijmegen in februari 1944 zal op 22 februari voor het eerst zonder publiek plaatshebben. Vanwege de coronamaatregelen kunnen er geen overlevenden, nabestaanden of andere belangstellenden bij de anders drukbezochte herdenking zijn, aldus de gemeente Nijmegen.

Op 22 februari 1944 kwamen meer dan achthonderd mensen om het leven toen een bombardement de binnenstad van Nijmegen trof. Duizenden mensen raakten gewond. Het historische centrum werd verwoest. De bommen waren op de verkeerde plek afgeworpen door de geallieerde bevrijders.

Er is op 22 februari wel een plechtigheid, die via sociale media en de lokale zender RN7 te volgen is. Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol van Justitie houdt namens de ministerraad een toespraak, net als Steven Butler, vertegenwoordiger van de Amerikaanse ambassade. Om 13.28 uur worden alle kerkklokken in Nijmegen geluid, waarna burgemeester Hubert Bruls namens iedereen een krans bij het monument legt.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

1 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

1 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

1 uur geleden
Halsema vraagt aandacht voor vrouwen in oorlogstijd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."

3 uur geleden
Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

6 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

7 uur geleden