Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking Bijlmervliegramp in Amsterdam

Herdenking Bijlmervliegramp in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden en andere betrokkenen herdenken vrijdag in Amsterdam de Bijlmervliegramp. Het is 32 jaar geleden dat in de Amsterdamse Bijlmer een vrachtvliegtuig van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al neerstortte. Elk jaar wordt bij de 'Boom die alles zag' stilgestaan bij de ramp.

Om 17.15 uur begint de bijeenkomst met toespraken van burgemeester Femke Halsema en Henk van de Belt van het Comité Herdenking Vliegramp Bijlmermeer. Er is muziek en aan het einde van de plechtigheid wordt een minuut stilte gehouden en worden bloemen gelegd.

Ook komt Ineke van Gent aan het woord, voorzitter van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding (ACOI) dat in april dit jaar adviseerde dat de archieven van de ramp toegankelijker moeten worden. In september werd een deel van het tot dusver geheime archief openbaargemaakt. Sommige andere documenten moesten echter geheim blijven.

Hierdoor bleef de vraag wat er precies in het vliegtuig zat, waarover in het verleden veel is gespeculeerd, onbeantwoord. Na de ramp was er veel onduidelijkheid. Hulpverleners en buurtbewoners kregen gezondheidsklachten en de zwarte doos met de vluchtinformatie is nooit gevonden.

Het vliegtuig stortte op 4 oktober 1992 neer op de flats Groeneveen en Klein-Kruitberg. Daarbij kwamen, voor zover bekend, 43 mensen om het leven, onder wie de drie bemanningsleden van de Boeing van El Al. Veertig appartementen werden weggevaagd en meer dan 135 appartementen vlogen in brand.

Meer uit Binnenland

Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

1 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

1 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

2 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

4 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

5 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

9 uur geleden