Herdenking 7 oktober op de Dam kort verstoord
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking op de Dam van de aanval van Hamas in Israël precies een jaar geleden werd kort verstoord, zag een verslaggever ter plaatse. Iemand stak een rookbom af. De politie verwijderde een groepje mensen dat "free Palestine" riep. Even later voerden agenten nog twee mensen af van de Dam omdat zij dezelfde leus riepen.
Zeker vierhonderd mensen zijn aanwezig bij de herdenking 'Davidster op de Dam'. Meerdere mensen hebben Israëlische vlaggen bij zich. Voorafgaand aan de minuut stilte en het Israëlische volkslied werd een Israëlische vlag van zo'n 25 meter uitgerold. Ook werden liederen gezongen en religieuze teksten voorgelezen. Aan het begin van de bijeenkomst sprak Tweede Kamerlid van de ChristenUnie Don Ceder de aanwezigen toe. De manifestatie wordt georganiseerd door de werkgroep Op de bres voor Israël, een samenwerkingsverband van christenen uit Zuid-Holland.
Tussen de Dam en de rand van het Damrak staat een linie agenten opgesteld, om mensen met Palestijnse uitingen tegen te houden. Verderop bij het Centraal Station zijn tientallen pro-Palestijnse demonstranten ingesloten door de mobiele eenheid. Zij wilden aanvankelijk naar de Dam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
6 uur geleden