Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking 7 oktober op de Dam kort verstoord

Herdenking 7 oktober op de Dam kort verstoord

AMSTERDAM (ANP) - De herdenking op de Dam van de aanval van Hamas in Israël precies een jaar geleden werd kort verstoord, zag een verslaggever ter plaatse. Iemand stak een rookbom af. De politie verwijderde een groepje mensen dat "free Palestine" riep. Even later voerden agenten nog twee mensen af van de Dam omdat zij dezelfde leus riepen.

Zeker vierhonderd mensen zijn aanwezig bij de herdenking 'Davidster op de Dam'. Meerdere mensen hebben Israëlische vlaggen bij zich. Voorafgaand aan de minuut stilte en het Israëlische volkslied werd een Israëlische vlag van zo'n 25 meter uitgerold. Ook werden liederen gezongen en religieuze teksten voorgelezen. Aan het begin van de bijeenkomst sprak Tweede Kamerlid van de ChristenUnie Don Ceder de aanwezigen toe. De manifestatie wordt georganiseerd door de werkgroep Op de bres voor Israël, een samenwerkingsverband van christenen uit Zuid-Holland.

Tussen de Dam en de rand van het Damrak staat een linie agenten opgesteld, om mensen met Palestijnse uitingen tegen te houden. Verderop bij het Centraal Station zijn tientallen pro-Palestijnse demonstranten ingesloten door de mobiele eenheid. Zij wilden aanvankelijk naar de Dam.

Meer uit Binnenland

Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

3 minuten geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

1 uur geleden
CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

2 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

3 uur geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

3 uur geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

3 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

3 uur geleden