Herbenoeming baas Fed drukt op sentiment beleggers in Azië
HONGKONG (ANP) - De herbenoeming van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve heeft dinsdag voor een voorzichtige stemming gezorgd op de aandelenmarkten in Azië. Het aanblijven van Powell als hoofd van de Amerikaanse centrale bank leidde tot speculatie dat de steunmaatregelen van de Fed nu wel eens sneller afgebouwd zouden kunnen worden dan anders het geval zou zijn geweest.
Vooral voor techaandelen, die erg gevoelig zijn voor het oplopen van de rente, wordt dat laatste als iets ongunstigs beschouwd. Vandaar dat Amerikaanse techbedrijven op Wall Street het maandag ook al moesten ontgelden. Het Chinese tech- en internetconcern Tencent leverde in Hongkong bijna 3 procent in, terwijl smartphonefabrikant Xiaomi 1,4 procent kwijtspeelde. Bij de Aziatische noteringen van de Chinese internetbedrijven Alibaba en JD.com was eveneens sprake van een koersdaling.
Samsung won 0,4 procent. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern heeft naar verluidt besloten om een nieuwe chipfabriek te bouwen in Texas. Daarmee zou Samsung gehoor geven aan de wens in Washington dat er meer halfgeleiders geproduceerd worden op Amerikaanse bodem. Voor Samsung zelf zou de stap ook extra kansen kunnen bieden op de Amerikaanse markt waar veel vraag is naar chips.
De belangrijkste beursgraadmeters in Seoul en Hongkong gingen tot meer dan 1 procent omlaag. De stemming was niet overal hetzelfde. Op de beurs in Shanghai ging de graadmeter geholpen door geruchten over extra economische steun van de overheid juist 0,2 procent omhoog en ook in Sydney (plus 0,7 procent) won de aandelenmarkt terrein. De beurs in Tokio, normaal de beurs waar het meeste op gelet wordt in Azië, bleef gesloten in verband met de Japanse Dankdag voor de Arbeid. Japan heeft veel eigen feestdagen waarop ook beleggers een dagje niet aan het werk hoeven.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
7 uur geleden