Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herbenoeming baas Fed drukt op sentiment beleggers in Azië

Herbenoeming baas Fed drukt op sentiment beleggers in Azië

HONGKONG (ANP) - De herbenoeming van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve heeft dinsdag voor een voorzichtige stemming gezorgd op de aandelenmarkten in Azië. Het aanblijven van Powell als hoofd van de Amerikaanse centrale bank leidde tot speculatie dat de steunmaatregelen van de Fed nu wel eens sneller afgebouwd zouden kunnen worden dan anders het geval zou zijn geweest.

Vooral voor techaandelen, die erg gevoelig zijn voor het oplopen van de rente, wordt dat laatste als iets ongunstigs beschouwd. Vandaar dat Amerikaanse techbedrijven op Wall Street het maandag ook al moesten ontgelden. Het Chinese tech- en internetconcern Tencent leverde in Hongkong bijna 3 procent in, terwijl smartphonefabrikant Xiaomi 1,4 procent kwijtspeelde. Bij de Aziatische noteringen van de Chinese internetbedrijven Alibaba en JD.com was eveneens sprake van een koersdaling.

Samsung won 0,4 procent. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern heeft naar verluidt besloten om een nieuwe chipfabriek te bouwen in Texas. Daarmee zou Samsung gehoor geven aan de wens in Washington dat er meer halfgeleiders geproduceerd worden op Amerikaanse bodem. Voor Samsung zelf zou de stap ook extra kansen kunnen bieden op de Amerikaanse markt waar veel vraag is naar chips.

De belangrijkste beursgraadmeters in Seoul en Hongkong gingen tot meer dan 1 procent omlaag. De stemming was niet overal hetzelfde. Op de beurs in Shanghai ging de graadmeter geholpen door geruchten over extra economische steun van de overheid juist 0,2 procent omhoog en ook in Sydney (plus 0,7 procent) won de aandelenmarkt terrein. De beurs in Tokio, normaal de beurs waar het meeste op gelet wordt in Azië, bleef gesloten in verband met de Japanse Dankdag voor de Arbeid. Japan heeft veel eigen feestdagen waarop ook beleggers een dagje niet aan het werk hoeven.

Meer uit Financieel

Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

1 uur geleden
Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

9 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

9 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

11 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

12 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

13 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

14 uur geleden