Heracles wint voor tweede keer dit seizoen van Groningen
ALMELO (ANP) - FC Groningen is er zaterdag niet in geslaagd de vijfde plaats in de Eredivisie van Feyenoord over te nemen. Het elftal van trainer Danny Buijs verloor met 1-0 bij Heracles Almelo. In december ging Groningen ook al onderuit tegen de Almeloërs (0-1).
Heracles schoot in de eerste helft één keer op doel. Dat was wel voldoende. Delano Burgzorg passeerde doelman Sergio Padt. Burgzorg evenaarde daarmee zijn persoonlijk doelpuntenrecord binnen één seizoen in de Eredivisie. Hij scoorde vijf keer namens De Graafschap in het seizoen 2018/2019. Burgzorg heeft nu in elk van zijn laatste drie eredivisieduels gescoord. Dat deed hij nog niet eerder in zijn carrière.
FC Groningen, waar Buijs voor de tachtigste keer in de competitie als trainer op de bank zat, blijft na twintig speelronden de nummer 6 met 34 punten. Heracles, dat de derde zege op rij behaalde in een thuiswedstrijd, staat tiende met 25 punten.
Groningen ontvangt volgende week zondag in eigen stadion Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
29 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
35 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
52 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.
56 minuten geledenSITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.
59 minuten geleden