Heracles wint voor tweede keer dit seizoen van Groningen
ALMELO (ANP) - FC Groningen is er zaterdag niet in geslaagd de vijfde plaats in de Eredivisie van Feyenoord over te nemen. Het elftal van trainer Danny Buijs verloor met 1-0 bij Heracles Almelo. In december ging Groningen ook al onderuit tegen de Almeloërs (0-1).
Heracles schoot in de eerste helft één keer op doel. Dat was wel voldoende. Delano Burgzorg passeerde doelman Sergio Padt. Burgzorg evenaarde daarmee zijn persoonlijk doelpuntenrecord binnen één seizoen in de Eredivisie. Hij scoorde vijf keer namens De Graafschap in het seizoen 2018/2019. Burgzorg heeft nu in elk van zijn laatste drie eredivisieduels gescoord. Dat deed hij nog niet eerder in zijn carrière.
FC Groningen, waar Buijs voor de tachtigste keer in de competitie als trainer op de bank zat, blijft na twintig speelronden de nummer 6 met 34 punten. Heracles, dat de derde zege op rij behaalde in een thuiswedstrijd, staat tiende met 25 punten.
Groningen ontvangt volgende week zondag in eigen stadion Feyenoord.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
20 uur geleden