Heracles wint door late treffer van Heerenveen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft in een moeizame wedstrijd met 1-0 van Heerenveen gewonnen. Aanwinst Ahmed Kutucu bewees met een assist op Delano Burgzorg meteen zijn waarde. Heerenveen blijft door de nederlaag achtste met 22 punten. Heracles komt op 21 punten en klimt naar de elfde plaats.
Heracles won in 2021 van FC Emmen, maar verloor van FC Utrecht en Vitesse en werd door Feyenoord uitgeschakeld in de KNVB-Beker. Heerenveen bekert wel door na de zege op FC Emmen, maar is in de Eredivisie al tien wedstrijden zonder zege.
Heracles begon goed met een kans voor Silvester van de Water. Die schoot na een goede steekpass echter hard naast. Dat was ook de grootste kans van de eerste helft, waarin Heerenveen-coach Johnny Jansen Siem de Jong geblesseerd zag uitvallen.
Heracles bracht in de tweede helft de van Schalke gehuurde spits Ahmed Kutucu voor Ismail Azzaoui. Na balverlies van Heerenveen werd Kutucu de diepte in gestuurd. De aanvaller hield het overzicht en legde af op Burgzorg, die in de 88e minuut de winnende treffer binnenschoot. De Turkse international kreeg ook nog een kans op de 2-0, maar hij schoot tegen doelman Erwin Mulder op.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
3 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
3 uur geleden