Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles verliest weer en degradeert na 17 jaar uit Eredivisie

Heracles verliest weer en degradeert na 17 jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles is na 17 jaar gedegradeerd uit de Eredivisie. De Almeloërs verloren zaterdag in de play-offs ook in eigen stadion van Excelsior (1-3), dat drie dagen eerder in de thuiswedstrijd al met 3-0 te sterk was. Excelsior strijdt komende week met ADO Den Haag over twee duels om promotie naar de Eredivisie. Teleurgestelde supporters van Heracles gooiden in de slotfase vuurwerk op het veld, waardoor het spel nog een tijdje stil lag.

Heracles behaalde in 2005 de titel in de eerste divisie en eindigde daarna, tot dit seizoen, nooit lager dan de vijftiende plek op het hoogste niveau. Twee keer werd de club uit Overijssel zelfs zesde, met Europees voetbal in 2016 tot gevolg.

Ook dit seizoen leek Heracles zich bijtijds veilig te spelen. De laatste drie duels, tegen directe concurrenten, gingen echter allemaal verloren. Met 34 punten zakte Heracles op de slotdag van de competitie naar de zestiende plaats, met deelname aan de play-offs tot gevolg.

Wormuth

Heracles stuurde trainer Frank Wormuth na de laatste speeldag verrassend weg, maar het gewenste effect bleef uit. Excelsior liet Heracles in Rotterdam kansloos, waardoor de tweede ontmoeting al van veel spanning was ontdaan.

Onder leiding van interim-trainer René Kolmschot probeerde Heracles het in de return uiteraard nog wel. Luca De La Torre zorgde in de 18e minuut voor het eerste gevaar. De middenvelder zag zijn schot via een speler van Excelsior naast gaan.

Na een klein half uur spelen was het toch raak voor Heracles, dat speelde in een stadion dat bij lange na niet vol zat. Alleen seizoenkaarthouders en sponsoren waren welkom. Sinan Bakis kopte raak uit een vrije trap van Bilal Basacikoglu.

Goudmijn

Excelsior zorgde in de 38e minuut voor het eerste gevaar. Kenzo Goudmijn raakte de buitenkant van de paal.

Kort na rust stond Goudmijn alsnog aan de basis van de gelijkmaker. De middenvelder stuurde Julian Baas weg, die vervolgens topscorer Thijs Dallinga in staat stelde gelijk te maken. Die vroege treffer haalde de hoop weg bij Heracles, dat na ruim een uur spelen zelfs op achterstand kwam. Mats Wieffer kopte raak uit een vrije trap van Baas. In de 83e minuut scoorde ook invaller Nikolas Agrafiotis nog.

Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

43 minuten geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

52 minuten geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

2 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

2 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

3 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

3 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

4 uur geleden