Heracles verliest weer en degradeert na 17 jaar uit Eredivisie
ALMELO (ANP) - Heracles is na 17 jaar gedegradeerd uit de Eredivisie. De Almeloërs verloren zaterdag in de play-offs ook in eigen stadion van Excelsior (1-3), dat drie dagen eerder in de thuiswedstrijd al met 3-0 te sterk was. Excelsior strijdt komende week met ADO Den Haag over twee duels om promotie naar de Eredivisie. Teleurgestelde supporters van Heracles gooiden in de slotfase vuurwerk op het veld, waardoor het spel nog een tijdje stil lag.
Heracles behaalde in 2005 de titel in de eerste divisie en eindigde daarna, tot dit seizoen, nooit lager dan de vijftiende plek op het hoogste niveau. Twee keer werd de club uit Overijssel zelfs zesde, met Europees voetbal in 2016 tot gevolg.
Ook dit seizoen leek Heracles zich bijtijds veilig te spelen. De laatste drie duels, tegen directe concurrenten, gingen echter allemaal verloren. Met 34 punten zakte Heracles op de slotdag van de competitie naar de zestiende plaats, met deelname aan de play-offs tot gevolg.
Wormuth
Heracles stuurde trainer Frank Wormuth na de laatste speeldag verrassend weg, maar het gewenste effect bleef uit. Excelsior liet Heracles in Rotterdam kansloos, waardoor de tweede ontmoeting al van veel spanning was ontdaan.
Onder leiding van interim-trainer René Kolmschot probeerde Heracles het in de return uiteraard nog wel. Luca De La Torre zorgde in de 18e minuut voor het eerste gevaar. De middenvelder zag zijn schot via een speler van Excelsior naast gaan.
Na een klein half uur spelen was het toch raak voor Heracles, dat speelde in een stadion dat bij lange na niet vol zat. Alleen seizoenkaarthouders en sponsoren waren welkom. Sinan Bakis kopte raak uit een vrije trap van Bilal Basacikoglu.
Goudmijn
Excelsior zorgde in de 38e minuut voor het eerste gevaar. Kenzo Goudmijn raakte de buitenkant van de paal.
Kort na rust stond Goudmijn alsnog aan de basis van de gelijkmaker. De middenvelder stuurde Julian Baas weg, die vervolgens topscorer Thijs Dallinga in staat stelde gelijk te maken. Die vroege treffer haalde de hoop weg bij Heracles, dat na ruim een uur spelen zelfs op achterstand kwam. Mats Wieffer kopte raak uit een vrije trap van Baas. In de 83e minuut scoorde ook invaller Nikolas Agrafiotis nog.
Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
7 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
9 uur geleden