Heracles verliest weer en degradeert na 17 jaar uit Eredivisie
ALMELO (ANP) - Heracles is na 17 jaar gedegradeerd uit de Eredivisie. De Almeloërs verloren zaterdag in de play-offs ook in eigen stadion van Excelsior (1-3), dat drie dagen eerder in de thuiswedstrijd al met 3-0 te sterk was. Excelsior strijdt komende week met ADO Den Haag over twee duels om promotie naar de Eredivisie. Teleurgestelde supporters van Heracles gooiden in de slotfase vuurwerk op het veld, waardoor het spel nog een tijdje stil lag.
Heracles behaalde in 2005 de titel in de eerste divisie en eindigde daarna, tot dit seizoen, nooit lager dan de vijftiende plek op het hoogste niveau. Twee keer werd de club uit Overijssel zelfs zesde, met Europees voetbal in 2016 tot gevolg.
Ook dit seizoen leek Heracles zich bijtijds veilig te spelen. De laatste drie duels, tegen directe concurrenten, gingen echter allemaal verloren. Met 34 punten zakte Heracles op de slotdag van de competitie naar de zestiende plaats, met deelname aan de play-offs tot gevolg.
Wormuth
Heracles stuurde trainer Frank Wormuth na de laatste speeldag verrassend weg, maar het gewenste effect bleef uit. Excelsior liet Heracles in Rotterdam kansloos, waardoor de tweede ontmoeting al van veel spanning was ontdaan.
Onder leiding van interim-trainer René Kolmschot probeerde Heracles het in de return uiteraard nog wel. Luca De La Torre zorgde in de 18e minuut voor het eerste gevaar. De middenvelder zag zijn schot via een speler van Excelsior naast gaan.
Na een klein half uur spelen was het toch raak voor Heracles, dat speelde in een stadion dat bij lange na niet vol zat. Alleen seizoenkaarthouders en sponsoren waren welkom. Sinan Bakis kopte raak uit een vrije trap van Bilal Basacikoglu.
Goudmijn
Excelsior zorgde in de 38e minuut voor het eerste gevaar. Kenzo Goudmijn raakte de buitenkant van de paal.
Kort na rust stond Goudmijn alsnog aan de basis van de gelijkmaker. De middenvelder stuurde Julian Baas weg, die vervolgens topscorer Thijs Dallinga in staat stelde gelijk te maken. Die vroege treffer haalde de hoop weg bij Heracles, dat na ruim een uur spelen zelfs op achterstand kwam. Mats Wieffer kopte raak uit een vrije trap van Baas. In de 83e minuut scoorde ook invaller Nikolas Agrafiotis nog.
Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
6 uur geleden