Heracles verliest weer en degradeert na 17 jaar uit Eredivisie
ALMELO (ANP) - Heracles is na 17 jaar gedegradeerd uit de Eredivisie. De Almeloërs verloren zaterdag in de play-offs ook in eigen stadion van Excelsior (1-3), dat drie dagen eerder in de thuiswedstrijd al met 3-0 te sterk was. Excelsior strijdt komende week met ADO Den Haag over twee duels om promotie naar de Eredivisie. Teleurgestelde supporters van Heracles gooiden in de slotfase vuurwerk op het veld, waardoor het spel nog een tijdje stil lag.
Heracles behaalde in 2005 de titel in de eerste divisie en eindigde daarna, tot dit seizoen, nooit lager dan de vijftiende plek op het hoogste niveau. Twee keer werd de club uit Overijssel zelfs zesde, met Europees voetbal in 2016 tot gevolg.
Ook dit seizoen leek Heracles zich bijtijds veilig te spelen. De laatste drie duels, tegen directe concurrenten, gingen echter allemaal verloren. Met 34 punten zakte Heracles op de slotdag van de competitie naar de zestiende plaats, met deelname aan de play-offs tot gevolg.
Wormuth
Heracles stuurde trainer Frank Wormuth na de laatste speeldag verrassend weg, maar het gewenste effect bleef uit. Excelsior liet Heracles in Rotterdam kansloos, waardoor de tweede ontmoeting al van veel spanning was ontdaan.
Onder leiding van interim-trainer René Kolmschot probeerde Heracles het in de return uiteraard nog wel. Luca De La Torre zorgde in de 18e minuut voor het eerste gevaar. De middenvelder zag zijn schot via een speler van Excelsior naast gaan.
Na een klein half uur spelen was het toch raak voor Heracles, dat speelde in een stadion dat bij lange na niet vol zat. Alleen seizoenkaarthouders en sponsoren waren welkom. Sinan Bakis kopte raak uit een vrije trap van Bilal Basacikoglu.
Goudmijn
Excelsior zorgde in de 38e minuut voor het eerste gevaar. Kenzo Goudmijn raakte de buitenkant van de paal.
Kort na rust stond Goudmijn alsnog aan de basis van de gelijkmaker. De middenvelder stuurde Julian Baas weg, die vervolgens topscorer Thijs Dallinga in staat stelde gelijk te maken. Die vroege treffer haalde de hoop weg bij Heracles, dat na ruim een uur spelen zelfs op achterstand kwam. Mats Wieffer kopte raak uit een vrije trap van Baas. In de 83e minuut scoorde ook invaller Nikolas Agrafiotis nog.
Excelsior speelde in het seizoen 2018-2019 voor het laatst in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
3 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden