Heracles-trainer Kolmschot: we moeten er samen op vertrouwen
ALMELO (ANP) - René Kolmschot heeft goede hoop dat Heracles Almelo zich in de Eredivisie weet te handhaven. Dat zei de interim-trainer, die maandag naar voren werd geschoven toen de clubleiding afscheid nam van hoofdcoach Frank Wormuth. Dat besluit werd genomen na de nederlaag tegen Sparta (1-3) op de laatste speeldag, waardoor Heracles als zestiende eindigde en veroordeeld is tot de play-offs.
"Afgelopen week was een 'rollercoaster'. Het verlies tegen Sparta Rotterdam was een enorme deceptie", aldus Kolmschot, die assistent was van Wormuth. "De knop moet nu om en we moeten er samen op vertrouwen dat het goed komt en we ons handhaven in de Eredivisie."
De 53-jarige Kolmschot, oud-speler van Heracles, weet nog niet of hij woensdag in de eerste wedstrijd tegen Excelsior kan beschikken over Mats Knoester. De aanvoerder, die tegen Sparta het gehele duel meedeed, is lichtgeblesseerd.
Excelsior rekende in de eerste ronde van de play-offs af met Roda JC. Kolmschot: "Excelsior heeft niets te verliezen. Ze hebben met Reuven Niemeijer en Thijs Dallinga twee spelers in huis die makkelijk doelpunten kunnen maken en daarachter staat Mats Wieffer, een jongen uit deze regio die het goed doet in Rotterdam. Wij hebben ook een goede ploeg en moeten laten zien wat we kunnen."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
12 uur geleden