Heracles - Sparta stilgelegd na vuurwerk op het veld
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en Sparta Rotterdam in de Eredivisie is na veertien minuten stilgelegd. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük stuurde beide ploegen naar de kleedkamers nadat fans van de thuisploeg vuurwerk op het veld hadden gegooid.
Het duel werd na 42 minuten hervat. Arbiter Gözübüyük wilde dat alle supporters eerst op de tribune plaatsnamen voordat er weer gevoetbald werd. Algemeen directeur Rob Toussaint van Heracles concludeerde dat een kleine groep fans het voor de andere supporters verpest. "We hebben na de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen FC Groningen stadionverboden uitgedeeld", zei hij bij ESPN. "Want we tolereren geen geweld. Maar dit vuurwerk is daar een reactie op."
Supporters van Heracles Almelo staken in de nacht van vrijdag op zaterdag al veel vuurwerk af bij een hotel. Ze dachten zo de voetballers van Sparta uit hun slaap te houden. De fans van Heracles stonden echter bij het verkeerde hotel.
De wedstrijd tussen Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles begon vrijdag twaalf minuten later nadat fans van de thuisploeg veel vuurwerk hadden afgestoken.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
7 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
15 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
16 uur geleden