Heracles - Sparta stilgelegd na vuurwerk op het veld
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en Sparta Rotterdam in de Eredivisie is na veertien minuten stilgelegd. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük stuurde beide ploegen naar de kleedkamers nadat fans van de thuisploeg vuurwerk op het veld hadden gegooid.
Het duel werd na 42 minuten hervat. Arbiter Gözübüyük wilde dat alle supporters eerst op de tribune plaatsnamen voordat er weer gevoetbald werd. Algemeen directeur Rob Toussaint van Heracles concludeerde dat een kleine groep fans het voor de andere supporters verpest. "We hebben na de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen FC Groningen stadionverboden uitgedeeld", zei hij bij ESPN. "Want we tolereren geen geweld. Maar dit vuurwerk is daar een reactie op."
Supporters van Heracles Almelo staken in de nacht van vrijdag op zaterdag al veel vuurwerk af bij een hotel. Ze dachten zo de voetballers van Sparta uit hun slaap te houden. De fans van Heracles stonden echter bij het verkeerde hotel.
De wedstrijd tussen Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles begon vrijdag twaalf minuten later nadat fans van de thuisploeg veel vuurwerk hadden afgestoken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
17 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geleden