Heracles ontslaat trainer Sibum, ook directeur Hoogma weg
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft trainer Bas Sibum ontslagen. De reden zijn de tegenvallende prestaties, meldt de Overijsselse Eredivisieclub. Heracles verloor zaterdag met 3-0 bij FC Volendam en behaalde uit de eerste tien competitiewedstrijden maar 3 punten.
Technisch directeur Nico-Jan Hoogma voelt zich verantwoordelijk voor de ontstane situatie, aldus Heracles. "In gezamenlijk overleg met de raad van commissarissen is besloten om zijn dienstverband voortijdig te beëindigen."
De 42-jarige Sibum ondertekende in april een contract voor drie seizoenen bij Heracles, als opvolger van Erwin van de Looi. Eerder werkte hij als trainer bij Roda JC, waarmee hij promotie naar de Eredivisie net misliep.
Tegenvallende resultaten
"Deze beslissing is ingegeven door de resultaten", aldus Hans Morsink, voorzitter van de raad van commissarissen van Heracles. "Wij wilden tegen FC Volendam een passende reactie zien, maar die is uitgebleven. Wij zagen te weinig aanknopingspunten die ons de zekerheid gaven dat de prestaties in de nabije toekomst substantieel beter worden. Met deze pijnlijke beslissing hopen we het tij te keren."
Hoogma keerde drie jaar geleden als technisch directeur terug bij Heracles, nadat hij eerder bij de KNVB had gewerkt. "We hebben met volle overtuiging voor Bas gekozen", reageert hij op de website van Heracles. "Zelf ben ik ook dag en nacht in de weer geweest om deze samenwerking te laten slagen. Nadat de resultaten uitbleven, ben ik het gesprek aangegaan met de raad van commissarissen en hebben we in gezamenlijk overleg en met veel respect voor elkaar besloten om uit elkaar te gaan. Niemand is groter dan de club en het is boven elk belang verheven dat er nu een kentering komt."
Sibum is de tweede trainer die dit seizoen in de Eredivisie wordt ontslagen. Joseph Oosting ging hem begin september bij FC Twente voor.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
28 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
14 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
21 uur geleden