Heracles na 2-0-achterstand gelijk tegen tien man Almere
ALMELO (ANP) - Almere City FC is er niet in geslaagd revanche te nemen voor de eerdere 5-0-nederlaag op eigen veld tegen Heracles. In Almelo was de ploeg van trainer Alex Pastoor goed op weg. Maar Heracles knokte zich terug na een 2-0-achterstand en sloot het duel met een man meer af met 2-2.
Almere nam in de negentiende minuut de leiding. Na een pass van de Franse aanvaller Thomas Robinet maakte diens landgenoot Yoann Cathline de 1-0. In de 35e minuut werd het 2-0. Cathline wilde uithalen, maar raakte de bal amper. Die rolde wel richting doel, waarna Ruben Roosken met een overtreding Kornelius Hansen van scoren afhield. Robinet benutte de toegekende strafschop.
Heracles-trainer Erwin van de Looi zag zijn ploeg, met drie nieuwe spelers, binnen twee minuten na rust een strafschop krijgen na een handsbal. Jizz Hornkamp benutte die buitenkans: 1-2. Na een klein uur raakte Almere Robinet kwijt. Hij kreeg rood na een al dan niet opzettelijke elleboog richting Kelvin Leerdam die met een hoofdblessure uitviel. Met een geplaatst schot bracht de Australiër Ajdin Hrustic niet veel later de stand op 2-1.
Thomas Bruns raakte namens Heracles nog de kruising, terwijl zijn ploeggenoot Mario Engels kort voor tijd een de bal uit een knappe volley net naast zag gaan. Almere blijft twaalfde in de Eredivisie. Heracles staat veertiende.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
17 uur geleden