Heracles mist tegen Ajax alleen Deense spits Laursen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo mist zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax alleen Nikolai Laursen. De Deense spits scheurde begin april de voorste kruisband van zijn linkerknie en is daarvan nog herstellende. Laursen had met zestien doelpunten in 29 wedstrijden een belangrijk aandeel in de promotie van Heracles naar de Eredivisie.
"Zes weken voorbereiding is lang genoeg en we zijn wel toe aan de competitie", zegt Heracles-trainer John Lammers. "We hebben de afgelopen tijd veel aandacht besteed aan de momenten wanneer de tegenstander balbezit heeft maar ook aan de momenten dat we zelf in balbezit zijn. Vorige week gaven we veel weg in de oefenwedstrijd tegen FC Volendam door eigen fouten, die fouten moeten er snel uit. We moeten tegen Ajax een compacte organisatie neerzetten en daarnaast durf en lef tonen."
Spits Jizz Hornkamp, die door Heracles is overgenomen van Willem II, kijkt uit naar het duel in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb gescoord in de laatste oefenduels en dat is waar ik voor leef", vertelt hij. "Ik voel me steeds meer op mijn plek bij Heracles. Ajax-uit is voor mij persoonlijk gelijk een bijzonder duel. Veel vrienden van mij zitten daar op de tribune en zelf heb ik daar acht jaar lang in de jeugdopleiding gespeeld. Het voelt voor mij dan ook als een soort van thuiswedstrijd."
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
10 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden