Heracles mist tegen Ajax alleen Deense spits Laursen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo mist zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax alleen Nikolai Laursen. De Deense spits scheurde begin april de voorste kruisband van zijn linkerknie en is daarvan nog herstellende. Laursen had met zestien doelpunten in 29 wedstrijden een belangrijk aandeel in de promotie van Heracles naar de Eredivisie.
"Zes weken voorbereiding is lang genoeg en we zijn wel toe aan de competitie", zegt Heracles-trainer John Lammers. "We hebben de afgelopen tijd veel aandacht besteed aan de momenten wanneer de tegenstander balbezit heeft maar ook aan de momenten dat we zelf in balbezit zijn. Vorige week gaven we veel weg in de oefenwedstrijd tegen FC Volendam door eigen fouten, die fouten moeten er snel uit. We moeten tegen Ajax een compacte organisatie neerzetten en daarnaast durf en lef tonen."
Spits Jizz Hornkamp, die door Heracles is overgenomen van Willem II, kijkt uit naar het duel in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb gescoord in de laatste oefenduels en dat is waar ik voor leef", vertelt hij. "Ik voel me steeds meer op mijn plek bij Heracles. Ajax-uit is voor mij persoonlijk gelijk een bijzonder duel. Veel vrienden van mij zitten daar op de tribune en zelf heb ik daar acht jaar lang in de jeugdopleiding gespeeld. Het voelt voor mij dan ook als een soort van thuiswedstrijd."
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.
41 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
42 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman wil met het Nederlands elftal op het WK als eerste eindigen in de poule. De bondscoach houdt tijdens de laatste groepswedstrijd geen rekening met de mogelijke tegenstander in de zestiende finales. Ook vindt hij het niet nodig om spelers rust te gunnen. "We willen steeds beter worden op het WK", zei de 63-jarige oefenmeester op een persconferentie. "We willen goed voetbal spelen en een goede uitslag neerzetten. De uitslag van Japan tegen Zweden is ook van belang. Maar het belangrijkste zijn wij zelf."
45 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.
48 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."
51 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
4 uur geleden