Heracles mist tegen Ajax alleen Deense spits Laursen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo mist zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax alleen Nikolai Laursen. De Deense spits scheurde begin april de voorste kruisband van zijn linkerknie en is daarvan nog herstellende. Laursen had met zestien doelpunten in 29 wedstrijden een belangrijk aandeel in de promotie van Heracles naar de Eredivisie.
"Zes weken voorbereiding is lang genoeg en we zijn wel toe aan de competitie", zegt Heracles-trainer John Lammers. "We hebben de afgelopen tijd veel aandacht besteed aan de momenten wanneer de tegenstander balbezit heeft maar ook aan de momenten dat we zelf in balbezit zijn. Vorige week gaven we veel weg in de oefenwedstrijd tegen FC Volendam door eigen fouten, die fouten moeten er snel uit. We moeten tegen Ajax een compacte organisatie neerzetten en daarnaast durf en lef tonen."
Spits Jizz Hornkamp, die door Heracles is overgenomen van Willem II, kijkt uit naar het duel in de Johan Cruijff ArenA. "Ik heb gescoord in de laatste oefenduels en dat is waar ik voor leef", vertelt hij. "Ik voel me steeds meer op mijn plek bij Heracles. Ajax-uit is voor mij persoonlijk gelijk een bijzonder duel. Veel vrienden van mij zitten daar op de tribune en zelf heb ik daar acht jaar lang in de jeugdopleiding gespeeld. Het voelt voor mij dan ook als een soort van thuiswedstrijd."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
22 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden