Heracles maakt einde aan ongeslagen status PEC Zwolle in 2022
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van PEC Zwolle in 2022. De ploeg van trainer Frank Wormuth versloeg de hekkensluiter van de Eredivisie met 2-0. PEC Zwolle had na de winterstop 11 punten gepakt uit vijf wedstrijden en daardoor weer aansluiting gevonden met de clubs boven zich.
Vorige week wist Yuta Nakayama met een doelpunt in de blessuretijd een nederlaag van PEC tegen FC Groningen te voorkomen (1-1), maar de Japanse verdediger stond in Almelo aan de basis van de nederlaag. Nakayama liet zich in de 19e minuut aftroeven door Anas Ouahim, die hem de bal ontfutselde. PEC-doelman Kostas Lamprou kwam ver uit zijn doel in een poging om Nakayama te helpen. Hij schonk Luca De La Torre daardoor echter de kans om de bal op aangeven van Ouahim vanaf de rand van het strafschopgebied in het lege doel te schieten.
Kort na rust verdubbelde Sinan Bakis de voorsprong van Heracles. De spits, die weer eens mocht starten, kreeg tussen vijf verdedigers van PEC Zwolle de ruimte om uit te halen: 2-0. Een kwartier voor tijd kwam Samuel Armenteros in het veld. De Zweedse spits is voor de derde keer neergestreken bij Heracles. Armenteros (31) probeerde het een keer met een schot vanuit de middencirkel, maar de bal zeilde ver naast het doel.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
3 uur geleden