Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat de tribunes in het stadion uit voorzorg verstevigen. Uit onafhankelijk onderzoek door ingenieursbureau Royal HaskoningDHV bleek dat de betonnen tribune-elementen van de onderste ring in het stadion weliswaar in orde zijn, maar in "de meest extreme gevallen" niet aan de hedendaagse normen voldoen. Op basis van de adviezen van Royal Haskoning laat Heracles de elementen tijdens de zomer verstevigen; tot die tijd gelden er extra maatregelen om te voorkomen dat te veel toeschouwers bij elkaar komen.
Aanleiding voor het onderzoek was het instorten van een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC, in oktober vorig jaar. Onder druk van springende fans van Vitesse zakte het onderste deel van de tribune van het uitvak in. Daar vielen geen slachtoffers bij, maar NEC moest het stadion wel sluiten. De Eredivisieclub heeft de betonnen tribunes in De Goffert de afgelopen maanden laten verstevigen en kan binnenkort weer publiek toelaten.
Heracles liet zijn stadion ook onderzoeken op mogelijke zwakke punten, omdat het in dezelfde tijd is gebouwd als toen De Goffert werd gerenoveerd. "De veiligheid van onze supporters heeft de hoogste prioriteit", zegt algemeen directeur Rob Toussaint. "Wij willen de tribunes gebruiken om samen te kunnen springen, juichen en feest te vieren. Dat betekent dat extra versterkingen aan de onderzijde gewenst zijn."
Onderste ring
Het gaat om de onderste ring van Erve Asito, uitgezonderd de hoofdtribune. Tot de verstevigingen in de zomer zijn gerealiseerd, mogen de staanplaatsen alleen als zitplek worden gebruikt. Toussaint: "We vragen ieders begrip voor deze situatie. Door ons samen aan de maatregelen te houden, kunnen we het stadion verantwoord blijven gebruiken."
Burgemeester Arjen Gerritsen van Almelo zegt in de verklaring van Heracles dat het "cruciaal" is dat de toeschouwers allemaal op hun eigen stoel blijven zitten. Vanwege de coronamaatregelen kunnen de profclubs voorlopig slechts één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
19 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
1 dag geleden