Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat de tribunes in het stadion uit voorzorg verstevigen. Uit onafhankelijk onderzoek door ingenieursbureau Royal HaskoningDHV bleek dat de betonnen tribune-elementen van de onderste ring in het stadion weliswaar in orde zijn, maar in "de meest extreme gevallen" niet aan de hedendaagse normen voldoen. Op basis van de adviezen van Royal Haskoning laat Heracles de elementen tijdens de zomer verstevigen; tot die tijd gelden er extra maatregelen om te voorkomen dat te veel toeschouwers bij elkaar komen.
Aanleiding voor het onderzoek was het instorten van een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC, in oktober vorig jaar. Onder druk van springende fans van Vitesse zakte het onderste deel van de tribune van het uitvak in. Daar vielen geen slachtoffers bij, maar NEC moest het stadion wel sluiten. De Eredivisieclub heeft de betonnen tribunes in De Goffert de afgelopen maanden laten verstevigen en kan binnenkort weer publiek toelaten.
Heracles liet zijn stadion ook onderzoeken op mogelijke zwakke punten, omdat het in dezelfde tijd is gebouwd als toen De Goffert werd gerenoveerd. "De veiligheid van onze supporters heeft de hoogste prioriteit", zegt algemeen directeur Rob Toussaint. "Wij willen de tribunes gebruiken om samen te kunnen springen, juichen en feest te vieren. Dat betekent dat extra versterkingen aan de onderzijde gewenst zijn."
Onderste ring
Het gaat om de onderste ring van Erve Asito, uitgezonderd de hoofdtribune. Tot de verstevigingen in de zomer zijn gerealiseerd, mogen de staanplaatsen alleen als zitplek worden gebruikt. Toussaint: "We vragen ieders begrip voor deze situatie. Door ons samen aan de maatregelen te houden, kunnen we het stadion verantwoord blijven gebruiken."
Burgemeester Arjen Gerritsen van Almelo zegt in de verklaring van Heracles dat het "cruciaal" is dat de toeschouwers allemaal op hun eigen stoel blijven zitten. Vanwege de coronamaatregelen kunnen de profclubs voorlopig slechts één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
23 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
27 minuten geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
21 uur geleden