Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen

Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat de tribunes in het stadion uit voorzorg verstevigen. Uit onafhankelijk onderzoek door ingenieursbureau Royal HaskoningDHV bleek dat de betonnen tribune-elementen van de onderste ring in het stadion weliswaar in orde zijn, maar in "de meest extreme gevallen" niet aan de hedendaagse normen voldoen. Op basis van de adviezen van Royal Haskoning laat Heracles de elementen tijdens de zomer verstevigen; tot die tijd gelden er extra maatregelen om te voorkomen dat te veel toeschouwers bij elkaar komen.

Aanleiding voor het onderzoek was het instorten van een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC, in oktober vorig jaar. Onder druk van springende fans van Vitesse zakte het onderste deel van de tribune van het uitvak in. Daar vielen geen slachtoffers bij, maar NEC moest het stadion wel sluiten. De Eredivisieclub heeft de betonnen tribunes in De Goffert de afgelopen maanden laten verstevigen en kan binnenkort weer publiek toelaten.

Heracles liet zijn stadion ook onderzoeken op mogelijke zwakke punten, omdat het in dezelfde tijd is gebouwd als toen De Goffert werd gerenoveerd. "De veiligheid van onze supporters heeft de hoogste prioriteit", zegt algemeen directeur Rob Toussaint. "Wij willen de tribunes gebruiken om samen te kunnen springen, juichen en feest te vieren. Dat betekent dat extra versterkingen aan de onderzijde gewenst zijn."

Onderste ring

Het gaat om de onderste ring van Erve Asito, uitgezonderd de hoofdtribune. Tot de verstevigingen in de zomer zijn gerealiseerd, mogen de staanplaatsen alleen als zitplek worden gebruikt. Toussaint: "We vragen ieders begrip voor deze situatie. Door ons samen aan de maatregelen te houden, kunnen we het stadion verantwoord blijven gebruiken."

Burgemeester Arjen Gerritsen van Almelo zegt in de verklaring van Heracles dat het "cruciaal" is dat de toeschouwers allemaal op hun eigen stoel blijven zitten. Vanwege de coronamaatregelen kunnen de profclubs voorlopig slechts één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken.

Meer uit Voetbal

Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

2 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

5 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

18 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

18 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

21 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

21 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

23 uur geleden