Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen

Heracles laat tribunes in stadion uit voorzorg verstevigen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo laat de tribunes in het stadion uit voorzorg verstevigen. Uit onafhankelijk onderzoek door ingenieursbureau Royal HaskoningDHV bleek dat de betonnen tribune-elementen van de onderste ring in het stadion weliswaar in orde zijn, maar in "de meest extreme gevallen" niet aan de hedendaagse normen voldoen. Op basis van de adviezen van Royal Haskoning laat Heracles de elementen tijdens de zomer verstevigen; tot die tijd gelden er extra maatregelen om te voorkomen dat te veel toeschouwers bij elkaar komen.

Aanleiding voor het onderzoek was het instorten van een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC, in oktober vorig jaar. Onder druk van springende fans van Vitesse zakte het onderste deel van de tribune van het uitvak in. Daar vielen geen slachtoffers bij, maar NEC moest het stadion wel sluiten. De Eredivisieclub heeft de betonnen tribunes in De Goffert de afgelopen maanden laten verstevigen en kan binnenkort weer publiek toelaten.

Heracles liet zijn stadion ook onderzoeken op mogelijke zwakke punten, omdat het in dezelfde tijd is gebouwd als toen De Goffert werd gerenoveerd. "De veiligheid van onze supporters heeft de hoogste prioriteit", zegt algemeen directeur Rob Toussaint. "Wij willen de tribunes gebruiken om samen te kunnen springen, juichen en feest te vieren. Dat betekent dat extra versterkingen aan de onderzijde gewenst zijn."

Onderste ring

Het gaat om de onderste ring van Erve Asito, uitgezonderd de hoofdtribune. Tot de verstevigingen in de zomer zijn gerealiseerd, mogen de staanplaatsen alleen als zitplek worden gebruikt. Toussaint: "We vragen ieders begrip voor deze situatie. Door ons samen aan de maatregelen te houden, kunnen we het stadion verantwoord blijven gebruiken."

Burgemeester Arjen Gerritsen van Almelo zegt in de verklaring van Heracles dat het "cruciaal" is dat de toeschouwers allemaal op hun eigen stoel blijven zitten. Vanwege de coronamaatregelen kunnen de profclubs voorlopig slechts één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

48 minuten geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

1 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

6 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

7 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

7 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

10 uur geleden