Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo staat na dertien jaar weer in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Erwin van de Looi rekende voor eigen publiek af met FC Utrecht: 2-0. De eindstand was bij rust al bereikt.

FC Utrecht wacht nu al vier duels op een zege. De laatste drie competitiewedstrijden eindigden onbeslist, tegen AZ (0-0), Heracles Almelo (1-1) en PEC Zwolle (3-3).

Heracles drong in 2012 door tot de eindstrijd van de KNVB-beker, dat was de enige keer in de clubhistorie. PSV won de finale toen met 3-0.

Opstelling

FC Utrecht trad verrassend aan zonder Sébastien Haller. Trainer Ron Jans gaf de voorkeur aan David Min. Haller is na zijn winterse transfer van Borussia Dortmund nog op zoek naar ritme, noemde Jans vooraf als argument.

Heracles nam al snel de leiding. Na een pass van Mats Rots wilde Luka Kulenovic de bal in één keer op doel werken, maar dat mislukte. De spits schoot de bal tegen zijn eigen been en kon daardoor in tweede instantie met een hakbal scoren: 1-0. Utrecht kreeg halverwege de eerste helft via Min de eerste grote kans, maar hij miste de bal volledig.

Efficient

De thuisploeg was een stuk efficiënter. Jan Zamburek legde de bal in de 35e minuut over de verdediging en Rots werkte van dichtbij af: 2-0. Min miste in de slotfase van de eerste helft zijn tweede grote kans.

Jans bracht Haller direct na rust in de ploeg. De Fransman was in de 69e minuut met een bal op de paal dicht bij de aansluitingstreffer. Heracles kwam daarna niet echt meer in de problemen en liet via Suf Podgoreanu en Daniël van Kaam grote kansen op een derde treffer liggen.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

58 minuten geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

1 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

1 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

6 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

6 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

7 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

8 uur geleden