Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo staat na dertien jaar weer in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Erwin van de Looi rekende voor eigen publiek af met FC Utrecht: 2-0. De eindstand was bij rust al bereikt.

FC Utrecht wacht nu al vier duels op een zege. De laatste drie competitiewedstrijden eindigden onbeslist, tegen AZ (0-0), Heracles Almelo (1-1) en PEC Zwolle (3-3).

Heracles drong in 2012 door tot de eindstrijd van de KNVB-beker, dat was de enige keer in de clubhistorie. PSV won de finale toen met 3-0.

Opstelling

FC Utrecht trad verrassend aan zonder Sébastien Haller. Trainer Ron Jans gaf de voorkeur aan David Min. Haller is na zijn winterse transfer van Borussia Dortmund nog op zoek naar ritme, noemde Jans vooraf als argument.

Heracles nam al snel de leiding. Na een pass van Mats Rots wilde Luka Kulenovic de bal in één keer op doel werken, maar dat mislukte. De spits schoot de bal tegen zijn eigen been en kon daardoor in tweede instantie met een hakbal scoren: 1-0. Utrecht kreeg halverwege de eerste helft via Min de eerste grote kans, maar hij miste de bal volledig.

Efficient

De thuisploeg was een stuk efficiënter. Jan Zamburek legde de bal in de 35e minuut over de verdediging en Rots werkte van dichtbij af: 2-0. Min miste in de slotfase van de eerste helft zijn tweede grote kans.

Jans bracht Haller direct na rust in de ploeg. De Fransman was in de 69e minuut met een bal op de paal dicht bij de aansluitingstreffer. Heracles kwam daarna niet echt meer in de problemen en liet via Suf Podgoreanu en Daniël van Kaam grote kansen op een derde treffer liggen.

Meer uit Voetbal

Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

1 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

2 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

2 uur geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

4 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

15 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

16 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

17 uur geleden