Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

Heracles klopt Utrecht en staat na dertien jaar in halve finale

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo staat na dertien jaar weer in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van trainer Erwin van de Looi rekende voor eigen publiek af met FC Utrecht: 2-0. De eindstand was bij rust al bereikt.

FC Utrecht wacht nu al vier duels op een zege. De laatste drie competitiewedstrijden eindigden onbeslist, tegen AZ (0-0), Heracles Almelo (1-1) en PEC Zwolle (3-3).

Heracles drong in 2012 door tot de eindstrijd van de KNVB-beker, dat was de enige keer in de clubhistorie. PSV won de finale toen met 3-0.

Opstelling

FC Utrecht trad verrassend aan zonder Sébastien Haller. Trainer Ron Jans gaf de voorkeur aan David Min. Haller is na zijn winterse transfer van Borussia Dortmund nog op zoek naar ritme, noemde Jans vooraf als argument.

Heracles nam al snel de leiding. Na een pass van Mats Rots wilde Luka Kulenovic de bal in één keer op doel werken, maar dat mislukte. De spits schoot de bal tegen zijn eigen been en kon daardoor in tweede instantie met een hakbal scoren: 1-0. Utrecht kreeg halverwege de eerste helft via Min de eerste grote kans, maar hij miste de bal volledig.

Efficient

De thuisploeg was een stuk efficiënter. Jan Zamburek legde de bal in de 35e minuut over de verdediging en Rots werkte van dichtbij af: 2-0. Min miste in de slotfase van de eerste helft zijn tweede grote kans.

Jans bracht Haller direct na rust in de ploeg. De Fransman was in de 69e minuut met een bal op de paal dicht bij de aansluitingstreffer. Heracles kwam daarna niet echt meer in de problemen en liet via Suf Podgoreanu en Daniël van Kaam grote kansen op een derde treffer liggen.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

1 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

1 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

4 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

6 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

7 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

21 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

21 uur geleden