Heracles kan na overwinning op NAC weer eens juichen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft na drie competitienederlagen op rij weer eens gewonnen. Dat deed de ploeg van trainer Erwin van de Looi ten koste van NAC Breda, dat de afgelopen drie Eredivisieduels juist had gewonnen: 2-0. Met twee doelpunten zorgde Brian De Keersmaecker voor de eindstand.
NAC blameerde zich woensdag door een bekernederlaag tegen de amateurs van Barendrecht. Heracles won met grote moeite bij Winterswijk. Op weg naar eerherstel stuitte Leo Sauer na een halfuur op Heracles-doelman Fabian de Keijzer. Aan de andere kant ging een schot van Mario Engels net langs het doel van Daniel Bielica. Een minuut of vijf voor rust kreeg de thuisploeg een strafschop. Die werd veroorzaakt door Adam Kaied, die Engels onderuit haalde. Aanvoerder De Keersmaecker schoot raak vanaf elf meter.
De Keersmaecker zorgde, onder toeziend oog van de maandag bij Manchester United ontslagen Erik ten Hag, net voor rust nog bijna voor de 2-0, maar Bielica redde. NAC miste de geschorste aanvoerder Jan Van den Bergh, die zowel verdedigend als aanvallend van groot belang is. Na ruim een uur was het opnieuw De Keersmaecker die scoorde. Al dan niet bewust belandde zijn schot - mogelijk bedoeld als voorzet - over de Pool Bielica in het Bredase doel.
Heracles heeft nu 3 punten minder dan middenmoter NAC.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden