Heracles - Groningen 'op last openbare orde' definitief gestaakt
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Groningen in de Eredivisie wordt zaterdag niet meer hervat. Het duel was in de slotfase stilgelegd nadat een fan van FC Groningen uit het uitvak naar beneden was gevallen en gewond raakte. Ook waren er ongeregeldheden op de tribune.
Fans van Groningen gooiden vanuit de tweede ring voorwerpen naar beneden, in een vak met supporters van Heracles. Mensen ontvluchtten het betreffende vak, waarin ook veel kinderen zaten.
Scheidsrechter Rob Dieperink wilde het duel hervatten als het rustig was in en rond het stadion. Dat werd het niet. "Op last van de openbare orde kunnen we niet verder spelen", zei Rob Toussaint, algemeen directeur van Heracles tegen ESPN.
Het is nog niet bekend wanneer het laatste kwartier van de wedstrijd wordt uitgespeeld. Toussaint heeft contact gehad met Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.
De fan van Groningen die uit het vak viel is aanspreekbaar, zei Frank van Mosselveld, algemeen directeur van FC Groningen. "Maar deze avond kent alleen maar verliezers."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 dag geleden