Heracles - Groningen 'op last openbare orde' definitief gestaakt
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Groningen in de Eredivisie wordt zaterdag niet meer hervat. Het duel was in de slotfase stilgelegd nadat een fan van FC Groningen uit het uitvak naar beneden was gevallen en gewond raakte. Ook waren er ongeregeldheden op de tribune.
Fans van Groningen gooiden vanuit de tweede ring voorwerpen naar beneden, in een vak met supporters van Heracles. Mensen ontvluchtten het betreffende vak, waarin ook veel kinderen zaten.
Scheidsrechter Rob Dieperink wilde het duel hervatten als het rustig was in en rond het stadion. Dat werd het niet. "Op last van de openbare orde kunnen we niet verder spelen", zei Rob Toussaint, algemeen directeur van Heracles tegen ESPN.
Het is nog niet bekend wanneer het laatste kwartier van de wedstrijd wordt uitgespeeld. Toussaint heeft contact gehad met Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.
De fan van Groningen die uit het vak viel is aanspreekbaar, zei Frank van Mosselveld, algemeen directeur van FC Groningen. "Maar deze avond kent alleen maar verliezers."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
16 uur geleden