Heracles - Groningen 'op last openbare orde' definitief gestaakt
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Groningen in de Eredivisie wordt zaterdag niet meer hervat. Het duel was in de slotfase stilgelegd nadat een fan van FC Groningen uit het uitvak naar beneden was gevallen en gewond raakte. Ook waren er ongeregeldheden op de tribune.
Fans van Groningen gooiden vanuit de tweede ring voorwerpen naar beneden, in een vak met supporters van Heracles. Mensen ontvluchtten het betreffende vak, waarin ook veel kinderen zaten.
Scheidsrechter Rob Dieperink wilde het duel hervatten als het rustig was in en rond het stadion. Dat werd het niet. "Op last van de openbare orde kunnen we niet verder spelen", zei Rob Toussaint, algemeen directeur van Heracles tegen ESPN.
Het is nog niet bekend wanneer het laatste kwartier van de wedstrijd wordt uitgespeeld. Toussaint heeft contact gehad met Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.
De fan van Groningen die uit het vak viel is aanspreekbaar, zei Frank van Mosselveld, algemeen directeur van FC Groningen. "Maar deze avond kent alleen maar verliezers."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
2 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
8 uur geleden